Remont ulicy Majakowskiego zwiększy komfort dla kierowców i rowerzystów

Rozpoczęły się prace remontowe na ul. Majakowskiego, na odcinku między ulicą Wilczą a skrzyżowaniem z ul. Rysia. Prace mają potrwać do końca bieżącego tygodnia.

 

Już od pewnego czasu mieszkańcy sygnalizowali problem ze stanem nawierzchni. Starą, uszkodzoną  zastąpi nowa, która nie tylko poprawi estetykę ulicy, ale przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo i komfort podróżowania zarówno dla kierowców, jak i rowerzystów.

Prace remontowe zostały zainicjowane dzięki aktywnej postawie Rady Osiedla Antoninek – Zieliniec – Kobylepole, która wskazała na palącą potrzebę przeprowadzenia remontu w tym miejscu.

Na czas trwania prac drogowych, fragment ul. Majakowskiego został wyłączony z ruchu. Mieszkańcy oraz kierowcy korzystający z tej trasy muszą się liczyć z koniecznością skorzystania z objazdów, np. przez ul. Żbikową. Dojazd do posesji pozostaje zachowany.

Cały projekt remontu jest szacowany na 90 tysięcy złotych. Środki na ten cel pochodzą w całości z funduszy lokalnej rady osiedla.