Nowe połączenie lotnicze: Pierwszy samolot flydubai przyleciał do Poznania z Dubaju

Dla mieszkańców Poznania i całego regionu wielkopolskiego otworzyły się dziś nowe horyzonty podróżowania. Na lotnisku Ławica wylądował pierwszy samolot linii flydubai, inaugurując bezpośrednie loty z Dubaju do Poznania.

Już w maju miasto hucznie zapowiadało zagoszczenie w Poznaniu nowej linii lotniczej – flydubai. Jej inauguracja odbyła się dziś, 29 października, a na lotnisko Ławica przyleciał pierwszy samolot.

Nowe połączenie jest realizowane trzy razy w tygodniu: w środy, piątki oraz niedziele. Dzięki temu Poznań dołącza do Krakowa i Warszawy jako trzecie miasto w Polsce, obsługiwane przez narodowego przewoźnika ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

„Loty do Dubaju będą realizowane regularnie – 3 razy w tygodniu w środy, piątki oraz niedziele. Poznań stał się trzecim, po Krakowie i Warszawie, kierunkiem narodowego przewoźnika ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich,” informuje lotnisko.

“Ogłoszenie przez linie lotnicze flydubai bezpośrednich lotów z Poznania do Dubaju to kamień milowy dla rozwoju siatki połączeń z poznańskiego lotniska. Po wielu latach starań Poznań jako trzecie miasto w Polsce zyska regularne połączenie obsługiwane przez tego przewoźnika znad Zatoki Perskiej,” mówi Grzegorz Bykowski, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

Dodatkowo, bezpośrednie loty do Dubaju otwierają przed mieszkańcami Poznania, Wielkopolski i zachodniej Polski dostęp do obszernej siatki połączeń flydubai, obejmującej ponad 110 kierunków w 50 krajach świata. Planowana współpraca z liniami lotniczymi Emirates ma na celu dalsze poszerzenie oferty podróży na ponad 150 kolejnych kierunków.

“Bezpośrednie loty do Dubaju to także dostęp mieszkańców Poznania, Wielkopolski i całej zachodniej Polski do szerokiej siatki połączeń Flydubai obejmującej ponad 110 kierunków w 50 krajach świata, a dzięki planowanej współpracy z liniami lotniczymi Emirates, możliwość kontynuowania podróży na ponad 150 kolejnych kierunkach,” dodaje Grzegorz Bykowski.

Inauguracja lotów flydubai z Poznania do Dubaju stanowi istotny krok w rozwoju międzynarodowej komunikacji lotniczej w regionie i z pewnością przyczyni się do wzrostu atrakcyjności Poznania jako ważnego centrum biznesowego i turystycznego w Polsce.