Wielkopolska turystyka stawia na …psy

Wielkopolska coraz śmielej otwiera swoje bramy przed turystami, którzy nie wyobrażają sobie podróży bez swoich czworonożnych przyjaciół. Region znany z bogatej historii oraz kulturalnych krajobrazów, teraz zyskuje jeszcze jedno wyróżnienie – przyjazność dla psów. Współpraca Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej z Oliwią i Łukaszem, twórcami popularnego profilu Wędrówki z psem na Instagramie, zaowocowała serią polecanych miejsc przyjaznych zwierzętom na Szlaku Piastowskim.

Skansen Miniatur w Pobiedziskach – z psem po mini-Wielkopolsce

Pierwszym przystankiem dla każdego podróżnika z psem może być Skansen Miniatur w Pobiedziskach. To tu, w przemiłej atmosferze, możemy poczuć się jak Gulliwer w krainie liliputów, podziwiając modele zabytków znanych z całej Wielkopolski. Psy są tu mile widziane, a przestronne ścieżki i zielone otoczenie sprzyjają długim spacerom i relaksowi na świeżym powietrzu.

Lednickie rezerwaty historii i przyrody – z psem przez dzieje Polski

Ostrow Lednicki zachwyca nie tylko miłośników historii, ale również właścicieli czworonogów. Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, z nowoczesnym budynkiem i fascynującym skansenem, otwiera swoje podwoje także dla turystów z psami. Ruiny palatium Mieszka I można zwiedzać, mając u boku swojego wiernego towarzysza.

Gniezno – królewski spacer z psem

Kolebkę polskiej państwowości, Gniezno, możemy teraz odkrywać nie tylko śladami pierwszych władców Polski, ale i w towarzystwie naszych psów. Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, które już od jakiegoś czasu przyjmuje zwiedzających z psami, daje przykład, jak historię i współczesność można łączyć z dog-friendly turystyką.

Pyzdry – z psem wśród wiatraków i nadwarciańskich widoków

W Pyzdrach zwiedzanie z psem staje się czystą przyjemnością. Tamtejsze muzeum również otwiera drzwi przed czworonogami, a nadwarciańska promenada i wnętrze wiatraka są gotowe na wizytę turystów z futrzanymi przyjaciółmi. To pokazuje, że w Wielkopolsce nawet najmniejsze miejscowości stają się przyjazne dla psów i ich opiekunów.

Wielkopolska – lider dog friendly turystyki

Wielkopolska Organizacja Turystyczna wraz z zaangażowanymi influencerami udowadniają, że podróże z psami nie muszą ograniczać się do lasu czy gór. Można zwiedzać, odkrywać i cieszyć się z zabytków i piękna natury razem ze swoim pupilem. Działania te przyciągają nie tylko miłośników czworonogów, ale również stawiają Wielkopolskę jako wzorowy region w kwestii integracji turystyki z naturą i przyjaznego podejścia do zwierząt.

Zaproszenie do dialogu i wspólnych wędrówek

Wielkopolska OT zachęca innych przedsiębiorców i instytucje do otwierania się na potrzeby turystów z psami, jednocześnie apelując do podróżników o odpowiedzialność i poszanowanie miejsc, które ich przyjmują. Ten pozytywny trend ma szansę przekształcić wizerunek turystyczny regionu, czyniąc go jeszcze bardziej atrakcyjnym i dostępnym dla wszystkich.

Dla miłośników historii i ich czworonożnych kompanów, Wielkopolska wydaje się być idealnym miejscem na wakacje. To nie tylko piękne krajobrazy i szlaki kulturowe, ale również ciepłe przyjęcie, które tu na nich czeka – potwierdzenie, że podróż z psem może być pełna wrażeń i wolna od kompromisów.