Powrót tradycji imienin Świętego Marcina na ulicach Poznania

Po latach przerwy, mieszkańcy Poznania mogą ponownie cieszyć się obchodami imienin Świętego Marcina na głównej ulicy miasta. Dziś od godziny 11:00 rano centrum miasta tętni życiem, gromadząc tłumy entuzjastów tej wyjątkowej tradycji.

Dzień pełen jest atrakcji, rozpoczynając od barwnego korowodu, który przejdzie ulicami miasta, zakończywszy uroczystym przekazaniem kluczy do bram Poznania Świętemu Marcinowi. W ciągu dnia mieszkańcy i turyści mogą spodziewać się wielu ciekawych wydarzeń, warsztatów oraz animacji.

Program “Imieniny Ulicy 2023” obfituje w atrakcje. Na Alei Niepodległości oraz ul. Św. Marcin odbywa się Kiermasz Rogala, trwający od godziny 11:00 do 21:30. Oprócz tego, w pracowni “Ładne Rzeczy” przy ul. Św. Marcin 57, odbywają się warsztaty związane z tworzeniem lalek motanek i origami. Na ulicach miasta spotkać można także Panów Kataryniarzy, Teatr z Głową w Chmurach oraz pokazy breakdance.

Wieczorem mieszkańcy mogą spodziewać się muzycznych atrakcji. Na scenie głównej na placu Adama Mickiewicza wystąpi czeski zespół Uz jsme doma oraz popularna w Polsce Majka Jeżowska. Koncerty te, zaplanowane na godziny 18:00 i 19:15, z pewnością będą doskonałym zwieńczeniem dnia pełnego wrażeń.

W wydarzeniu bierze także udział Koalicja Święty Marcin, która organizuje grę uliczną i prezentuje ofertę okolicznych lokali. To doskonała okazja, aby bliżej poznać lokalną społeczność i zaangażować się w życie miasta.

Dzięki bogatemu programowi, imieniny Świętego Marcina na ulicy św. Marcin w Poznaniu znów stały się ważnym i radosnym wydarzeniem na kulturalnej mapie miasta, przyciągając mieszkańców i turystów z całego regionu.