Przez Poznań przeszedł Marsz Niepodległości.

W Poznaniu odbył się marsz, który zgromadził około 800 uczestników. Wydarzenie to rozpoczęło się o godzinie 14:00 na Rynku Wildeckim, poprzedzone pikietą, która miała miejsce godzinę wcześniej. Demonstranci przeszli ulicami miasta, by zakończyć marsz przy fontannie w Parku Mickiewicza.

W trakcie przemarszu uczestnicy zatrzymali się przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich, gdzie miało miejsce uroczyste złożenie kwiatów. Ten gest był wyrazem szacunku dla historii i bohaterów regionu. Całe wydarzenie przebiegło w spokojnej atmosferze, bez żadnych większych incydentów, co potwierdził mł. asp. Łukasz Kędziora z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Jednakże na koniec marszu doszło do kontrowersyjnego aktu – jeden z uczestników spalił flagę Unii Europejskiej. Ten gest wywołał mieszane reakcje wśród obserwatorów oraz w mediach społecznościowych, podnosząc pytania o wolność wypowiedzi i granice protestu.

Choć marsz przebiegł bez przeszkód, to ten jeden incydent zwrócił uwagę opinii publicznej, rzucając cień na ogólny charakter zgromadzenia. Zdarzenie to pokazuje, jak łatwo pojedynczy czyn może stać się przedmiotem dyskusji i jak ważne jest zachowanie odpowiedzialności w wyrażaniu swoich poglądów, zwłaszcza podczas publicznych manifestacji.

Mimo tego zakończenia, marsz w Poznaniu pozostał przykładem spokojnego wyrażania opinii, co stanowi istotny element funkcjonowania demokratycznego społeczeństwa.