Dziś można ulicami Poznania pójść na spacer historyczny: Poznań 1918 – Śladami Powstania Wielkopolskiego

W ramach uroczystości upamiętniających 105. rocznicę Powstania Wielkopolskiego, mieszkańcy i goście Poznania będą mieli wyjątkową okazję odkryć historię miasta z okresu jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Organizowany spacer historyczny “Poznań 1918” to nie tylko lekcja historii, ale też niepowtarzalna podróż w czasie.

Wydarzenie rozpocznie się 12:15 na Placu Wolności, tuż przed znaną wszystkim Biblioteką Raczyńskich. Przewodnik wycieczki zabierze uczestników w fascynującą podróż po Poznaniu sprzed ponad stu lat, kiedy to miasto było areną zmagań o niepodległość Polski.

Spacer będzie okazją do zobaczenia Poznania w zupełnie nowym świetle. Uczestnicy dowiedzą się, jak wyglądało życie codzienne mieszkańców w czasach, gdy Polska walczyła o swoją niepodległość. Przewodnik odpowie na pytania dotyczące życia społecznego, kultury, a także architektury tamtego okresu.

Uczestnicy spaceru poznają też kluczowe miejsca związane z Powstaniem Wielkopolskim. Dowiedzą się, jakie wydarzenia miały miejsce w znanych punktach miasta i jakie znaczenie miały one dla historii Polski.

Wydarzenie to jest nie tylko znakomitą okazją do pogłębienia wiedzy historycznej, ale także do zobaczenia, jak zmieniał się Poznań na przestrzeni lat. To wyjątkowa szansa, by zrozumieć dziedzictwo i tożsamość miasta, które odegrało kluczową rolę w historii Polski.

Wstęp na spacer jest wolny, co sprawia, że wydarzenie to jest dostępne dla każdego, kto chce lepiej poznać historię Poznania i Powstania Wielkopolskiego. Jest to idealna propozycja dla mieszkańców Poznania, turystów, a także miłośników historii i kultury.