Lidia Niedźwiedzka-Owsiak doktorem honoris causa poznańskiej uczelni

Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu nadał Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak tytuł doktora honoris causa. Dyrektor ds. medycznych Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otrzymała go za wkład w budowanie społeczeństwa obywatelskiego i unikatową działalność na rzecz tworzenia najwyższych standardów w ochronie zdrowia.

– To połączenie pracy, rodziny, miłości i odpowiedzialności za nasz kraj, za służbę zdrowia naszego kraju sprawiło właśnie, że te osiągnięcia są tak duże. To legło właśnie u podstaw nadania pani Lidii Niedźwieckiej-Owsiak tytułu doktora honoris causa naszej uczelni – powiedział prof. dr hab Andrzej Tykarski, rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

A dr hab. Maciej Cymerys, dziekan wydziału lekarskiego uczelni, dodał:

– Jesteśmy szczególnie wyczuleni na pomaganie innym i kształtujemy naszych studentów też tak, żeby bezinteresownie oddawali swój czas, swoje umiejętności osobom chorym, słabym. Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wpisuje się w tą ideę pomagania.

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak nie kryła wzruszenia.

– Nie mogłam sobie wyobrazić piękniejszego uhonorowania mojej ponad 30-letniej pracy – powiedziała po odebraniu tytułu. – Nie zamieniłabym tej pracy na żadną inną, bo po prostu to jest istota w tym momencie naszego życia – podkreśliła.

Dumny z żony był Jerzy Owsiak. – Teraz u nas w szafie będą dwie togi, bo ja już taką togę mam – śmiał się dyrygent WOŚP.