W piątek inauguracja Betlejem Poznańskiego na pl. Wolności. Atrakcji nie zabraknie!

Święta Bożego Narodzenia już za nieco ponad miesiąc, ale świąteczną atmosferę w Poznaniu będzie można poczuć już od jutra. Betlejem Poznańskie, które w tym roku funkcjonować będzie w dwóch lokalizacjach, to moc atrakcji dla dzieci i dorosłych. Co przygotowano dla poznaniaków i turystów?

 

Tegoroczne Betlejem Poznańskie potrwa ponad 50 dni, zapewniając świąteczno-zimowe atrakcje dla dzieci i dorosłych. Będzie to najdłuższy w historii miasta jarmark świąteczny, a zarazem jeden z najdłuższych w Polsce. W tym roku odbywać się będzie w dwóch lokalizacjach – na pl. Wolności i Międzynarodowych Targach Poznańskich, ale jako pierwsze wystartuje to w centrum miasta.

Pierwsze wydarzenia rozpoczną się już 17 listopada w centrum miasta. O godzinie 19:00 rozpocznie się mapping na budynku Arkadii.

Po czterech latach przerwy na pl. Wolności powróci młyńskie koło, które umożliwi zobaczenie panoramy miasta z góry. Nie zabraknie także karuzeli – weneckiej, z reniferami oraz Świątecznego Pociągu.

Na samym jarmarku pojawi się ponad 60 wystawców nie tylko z Polski, ale także m.in. z Niemiec, Hiszpanii, Holandii, Francji czy Włoch. Na stoiskach odwiedzający znajdą m.in. wyroby słone i słodkie, rękodzieło, ozdoby czy przedmioty codziennego użytku.

Ciekawostką dla fanów młodego czarodzieja będzie sklep z upominkami z motywami z Harry’ego Pottera.

Jarmark Bożonarodzeniowy nie może się odbyć bez oferty gastronomicznej. Poza tradycyjnymi smakołykami, w tym m.in. owocami w czekoladzie, jadalnymi kasztanami czy też bigosem, pojawi się tegoroczna nowość – amerykańskie corndogi.

Jak zawsze organizatorzy zadbali także o program kulturalny, który obejmuje ponad 30 dni. Przygotowano m.in. spektakle dla dzieci, koncerty, warsztaty świąteczne, animacje, przedstawienia czy dni tematyczne. Całość uwzględnia odbiorców w różnym wieku.

Przygotowano m.in. rodzinne środy czy studenckie czwartki.

Nie zabraknie też wątku charytatywnego. Podobnie jak w ubiegłym roku, organizatorzy zaprosili do współpracy Hospicjum Palium, Fundacją Bread of Life, Drużyną Szpiku oraz Fundacją Niesiemy Nadzieję.

W Mikołajki, czyli 6 grudnia, na pl. Wolności planowane jest spotkanie ze Świętym Mikołajem, a ten „prawdziwszy” z Laponii przyjedzie do stolicy Wielkopolski 11 grudnia. Tego samego dnia poznaniacy będą mogli zabrać Betlejemskie Światełko Pokoju do domu. Nie zapomniano też o tradycyjnym już Poznań Silent Night, czyli wspólnym śpiewaniu najpopularniejszej kolędy świata – „Cicha Noc” – w różnych językach. Wydarzenie planowane jest na 14 grudnia.

Mapping, który zainauguruje tegoroczne Betlejem będzie można oglądać codziennie.

Jarmark na pl. Wolności będzie czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 11:00-21:00, z wyjątkiem 24 grudnia (nieczynne) oraz 25 i 26 grudnia oraz 1 stycznia (krótsze godziny otwarcia – od 13:00 do 21:00).

Szczegółowy program dostępny jest na stronie wydarzenia (tutaj).