Fashion Zoo – wyjątkowa wystawa w nietypowym miejscu

Jak doszło do tego, że wystawa prac Moniki Lisieckiej odbędzie się w salonie fryzjerskim? W programie „Hej Poznań” zapytaliśmy o to artystkę i Darka Baranowskiego z Hair Bazaar Studio.

Monika Lisiecka to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Po ukończeniu studiów aktywnie angażowała się w działalność kulturalną, a w 2005 roku założyła M&G Studio. Fotografka jest znana między innymi z cyklu zdjęć „Musical Journey”, który rozpoczęła w 2004 roku. W ramach tego projektu prezentuje czarno-białe zdjęcia z koncertów oraz sesji prywatnych, muzyków światowego formatu, takich jak: Sting, Sinead O’Connor, Macy Gray czy The Rolling Stones. Jednak w ostatnich latach jej projekty opierają się na twórczości graficznej.

„W tematyce kolażu działam od 2015 roku. Chociaż, ostatnio sobie przypomniałam że już na studiach tworzyłam pewne kolaże, ale nie zdawałam sobie z tego sprawy” – dodaje Monika Lisiecka.

Najnowsza wystawa artystki nosi nazwę „Fashion ZOO”. Sztuka nie zna granic, dlatego postanowiła połączyć ze sobą dwa odległe światy – mody i królestwa zwierząt. Pozornie są to dwa światy niezwiązane ze sobą, ale Monice Lisieckiej udało się je połączyć w niezwykły i harmonijny sposób. Tym, co wyróżnia tą wystawę jest miejsce w którym odbędzie się wernisaż. Piotr Szulc zapytał gościa programu „Hej Poznań” skąd pomysł na połączenie salonu fryzjerskiego ze sztuką.

„Kręci nas sztuka i ludzie, którzy robią fajne rzeczy. Hair Bazaar Studio istnieje od 23 lat i od początku mieliśmy związek ze sztuką. Robiliśmy pokazy mody, wystawialiśmy artystów i fotografów” – tłumaczy Darek Baranowski.

Możliwość obcowania ze sztuką na co dzień to nie tylko inspiracja dla stylistów. To inicjatywa, która pozwala klientom urozmaicić czas spędzony na fotelu fryzjerskim. Dzięki współpracy z różnymi artystami, Hari Bazaar Studio cały czas się zmienia. Raz na jego ścianach zobaczyć można czarno-białe fotografie, a innego dnia są to kolorowe obrazy.

Otwarcie wystawy „Fashion ZOO” odbędzie się 17 listopada o godzinie 19:00. Więcej szczegółów na jej temat dowiecie się słuchając całej rozmowy z Moniką Lisiecką i Darkiem Baranowskim w programie „Hej Poznań”.