Betlejem Poznańskie na pl. Wolności oficjalnie otwarte!

Na placu Wolności w Poznaniu ruszyło tegoroczne Betlejem Poznańskie. Choć pogoda nieco zniechęcała, to w inauguracji wzięło udział wielu poznaniaków. Poza atrakcjami jarmarkowymi i kulturalnymi, nie zabrakło także Gwiazdora i prezentów!

 

Poznańskie Betlejem 2023 uważam za otwarte!” – takimi słowami Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania zainaugurował tegoroczne świąteczne atrakcje w centrum miasta.

Po oficjalnym przywitaniu, na ścianie budynku Arkadii rozpoczął się mapping, który jak się okazało, był połączony z integralną częścią przedstawienia na scenie. Dzięki temu, poznaniacy mogli zobaczyć, jak przyszedł do nich… Gwiazdor. Choć do świąt jeszcze trochę czasu, to nie zabrakło prezentów – Święty Mikołaj zostawił ich cały worek.

W środku znalazły się mikołajkowe czapki, które zostały rozdane uczestnikom wydarzenia.

Świąteczny mapping wzbudził zainteresowanie poznaniaków i turystów, którzy entuzjastycznie reagowali na zmieniające się obrazki.

Na placu Wolności na odwiedzających czeka w tym roku moc atrakcji: jarmark z ponad 60 wystawcami z różnych stron świata, młyńskie koło, z którego można podziwiać panoramę miasta, karuzele i inne atrakcje. W programie znalazło się wiele wydarzeń kulturalnych, które będą odbywać się w najbliższych tygodniach. To m. in. warsztaty, występy, Silent Disco, przedstawienia czy koncerty.

Betlejem Poznańskie na pl. Wolności potrwa do 7 stycznia.