Darmowe choinki dla przedsiębiorców. Dziś ostatni dzień zgłoszeń

To ostatni dzień dla przedsiębiorców na zgłoszenie chęci otrzymania miejskiej choinki ozdobionej lampkami. Projekt realizowany od lat pomaga w przedświątecznym udekorowaniu poznańskich ulic na obszarze śródmieścia, jednocześnie dbając o estetyczne wykonanie.

 

Akcja prowadzona jest od 2015 roku, będąc kontynuacją inicjatywy „Gołębia inspiruje”. Miasto, w ramach współpracy ze społecznością lokalną, wspiera przedsiębiorców śródmieścia, w celu podnoszenia jakości przestrzeni publicznej.

W okresie przedświątecznym przedsiębiorcy mogą otrzymać od Miasta choinki wraz z lampkami ledowymi, które wystawione zostaną przed lokalami. W ten sposób nie muszą oni ponosić kosztów zakupu drzewka i ozdób, a dodatkowo z budżetu miejskiego finansowana jest tez opłata za zajęcie pasa drogowego.

Akcja obejmuje takie ulice jak m.in.: Święty Marcin, 27 Grudnia, Ratajczaka, Gwarna, plac Wolności, plac Cyryla Ratajskiego, Mielżyńskiego, 3 Maja, Wrocławska, Szkolna, Podgórna, Paderewskiego, plac Kolegiacki, plac Bernardyński, Garbary, Chwaliszewo, Stary Rynek, a także Śródka oraz rynek Łazarski.

Przedsiębiorcy muszą samodzielnie odebrać drzewka w jednym z punktów, o których zostaną powiadomieni w ostatnim tygodniu listopada.

Osoby chcące wziąć udział w akcji mają czas jeszcze tylko do dzisiaj, by wysłać zgłoszenie na adres: rewitalizacja@um.poznan.pl. W treści wiadomości trzeba podać następujące informacje: nazwę podmiotu, adres, kontakt telefoniczny oraz ewentualne zapotrzebowanie na lampki choinkowe (jeśli przedsiębiorca bierze udział w akcji po raz pierwszy lub wcześniejsze lampki uległy zniszczeniu).

Wydarzenie organizowane jest w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Poznania.