Opowieści zez Fyrtla: jak dawniej wyglądało życie na Łazarzu?

Choć dla współczesnych nastolatków podstawowym źródłem informacji zwykle bywa Internet i to tam szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania, to relacje świadków historii wciąż są najciekawszym sposobem poznawania dawnych dziejów. Już jutro odbędzie się spotkanie i spacer podsumowujące projekt „Opowieści zez Fyrtla: Fajrant na Łazarzu” .

 

Projekt docelowo skierowany był do młodzieży w wieku 12-15 lat, która mieszka i uczy się na Łazarzu. Celem było przybliżenie lokalnej historii fyrtla, w którym żyją na co dzień. Istotnym elementem były warsztaty historii mówionej, podczas których przedstawiciele starszych generacji mieszkańców Łazarza dzielili się swoimi doświadczeniami.

Zabrane wspomnienia dotyczące dzieciństwa, młodości, sposobów spędzania czasu nagrano i stworzono w ten sposób wspomnienia w formie wideo.

W ramach sobotniego wydarzenia będzie można obejrzeć nagrania powstałe w ramach projektu. Co ciekawe, na miejscu obecni będą także seniorzy i seniorki, którzy brali w nich udział. To okazja, by dowiedzieć się, jak dawniej wyglądało życie na Łazarzu.

Po spotkaniu planowany jest spacer z przewodnikiem po najciekawszych miejscach, o których wspomniano w opowieściach dawnych mieszkańców.

Wydarzenie planowane jest w sobotę, 18 listopada, o godzinie 12:00 w Klubie Krąg przy ul. Dmowskiego 37. Spacer rozpocznie się o 13:30. Obie atrakcje tłumaczone będzie na polski język migowy. Wstęp jest wolny.