Czym jest garderoba kapsułowa? Jakie są najmodniejsze trendy na tegoroczną jesień i zimę?

Czym jest garderoba kapsułowa? Jakie są najmodniejsze trendy na tegoroczną jesień i zimę? Do programu „Hej Poznań” zaprosiliśmy stylistkę – Maję Kubaczyk, by odpowiedziała na te pytania.

Garderoba kapsułowa to koncepcja minimalizowania liczby ubrań w szafie poprzez skupienie się na kilku kluczowych i wszechstronnych elementach. Idea ta, ma na celu stworzenie funkcjonalnej i efektownej garderoby, w której każdy element można ze sobą łączyć. Pozwala to na tworzenie różnych stylizacji z ograniczonej liczby ubrań. Zamiast gromadzić dużą ilość ubrań, z których wiele rzadko jest noszonych, osoba praktykująca garderobę kapsułową inwestuje w jakość, trwałość i uniwersalność ubrań. Ina Rybarczyk zauważa, że taki styl ubierania często kojarzy się z klasyką i pyta czy jest w nim miejsce na nieco szaleństwa i indywidualności.

„Każda z nas może sobie pozwolić w takiej szafie na szaleństwo. Mamy różne eventy i wydarzenie w życiu kiedy musimy wyglądać szałowo i wtedy jak najbardziej możemy sobie pozwolić na pióra i cekiny” – podkreśla Maja Kubaczyk.

Typowa garderoba kapsułowa powinna składać się z kilku podstawowych ubrań, takich jak t-shirty, spodnie, sukienki, swetry i okrycia wierzchnie. Taki sposób ubierania sprzyja również bardziej przemyślanym zakupom, eliminując impulsywne decyzję i promując zrównoważony styl życia. Jednak komponując szafę kapsułową należy uważać na kilka błędów. Przede wszystkim nie można kopiować innych, tylko należy skupić się na sobie, swoim stylu życia i ubierania.

Maja Kubaczyk podpowiada również co może zrobić kobieta, która nie zna swojego stylu i chciałaby to zmienić.

„Warto się wtedy umówić ze stylistką, która doradzi i określi twój styl. To jest wtedy taka baza, żeby zacząć. Bez tego nie wiemy co nam się podoba i co kupować” – tłumaczy.

Wraz z nadejściem chłodniejszych miesięcy, na ulicy i w sklepach można zaobserwować nowe trendy. Sezon jesienno-zimowy przynosi kombinację klasycznych elementów i odważnych innowacji. Gościni programu zwraca szczególną uwagę na trzy elementy: wzór w kratkę, szerokie ramiona i kolor czerwony. Na wybiegach pojawiały się czerwone total looki, jednak na co dzień wystarczy mały element, taki jak pomalowane paznokcie czy szminka w tym kolorze.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat aktualnych trendów i ponadczasowej garderoby, to obserwujcie konto instagramowe Mai Kubaczyk.