EKO-BOMBKA: poznańscy uczniowie mogą stworzyć ozdoby świąteczne z odpadów i wygrać nagrody

Zakład Zagospodarowania Odpadów (ZZO) w Poznaniu zaprasza do udziału w nietypowym i ekologicznym konkursie. Uczestnicy mają za zadanie stworzyć oryginalne ozdoby choinkowe, wykorzystując do tego materiały, które zwykle trafiają do śmieci, takie jak stare opakowania, butelki, zużyte zabawki, puszki, czy słomki.

 

Celem konkursu “EKO-BOMBKA” jest promowanie postaw proekologicznych oraz idei zero waste, szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy to zwiększa się konsumpcja i produkcja odpadów.

Kaja Mietlicka z ZZO podkreśla, że okres Bożego Narodzenia jest doskonałą okazją do łączenia tradycji z dbałością o środowisko. Wskazuje, że większość z nas uwielbia przygotowywanie ozdób choinkowych, a konkurs “EKO-BOMBKA” zachęca do kreatywnego wykorzystania materiałów, które zwykle uważane są za śmieci. To doskonała okazja, by zwrócić uwagę na problem nadmiernego wytwarzania odpadów w okresie świątecznym.

Zasady konkursu są proste i elastyczne. Uczestnicy, czyli uczniowie z terenu miasta Poznania, mogą używać różnorodnych materiałów, w tym surowców wtórnych, materiałów ekologicznych, czy naturalnych, aby stworzyć unikatowe ozdoby choinkowe. Konkurs zachęca do kreatywności i eksperymentowania, podkreślając, że ograniczeń właściwie nie ma, o ile materiały nie są niebezpieczne.

Prace konkursowe należy dostarczyć do siedziby Zakładu Zagospodarowania Odpadów (ul. Ratajczaka 19, Poznań) najpóźniej do 4 grudnia 2023 roku. Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni biletami rodzinnymi do Lumina Parku, a zdobywcy wyróżnień otrzymają drobne upominki. Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej ZZO.

Inicjatywa ta, oprócz promowania kreatywności, ma na celu zwrócenie uwagi na znaczenie recyklingu i ponownego wykorzystania materiałów. “EKO-BOMBKA” to nie tylko konkurs, ale również edukacyjna kampania, która ma przyczynić się do zwiększenia świadomości ekologicznej mieszkańców Poznania.