Nasadzenia zieleni na ul. Prusa: w poniedziałek rusza kolejny etap prac

Trwa proces odświeżania i zazieleniania ulicy Prusa w Jeżycach. Od poniedziałku, 20 listopada, prace nasadzeń zieleni przeniosą się na zachodnią stronę ulicy, co wiąże się z koniecznością tymczasowego zakazu zatrzymywania pojazdów w okolicy biblioteki publicznej. W związku z tym, kierowcy proszeni są o wcześniejsze przeparkowanie swoich samochodów, aby uniknąć ich odholowania na koszt właściciela.

 

Prace na ulicy Prusa trwają już od kilku dni i obejmują odbruki na chodnikach w miejscach, które nie są wykorzystywane przez pieszych, rowerzystów czy kierowców. Do tej pory skupiono się na wschodniej stronie ulicy, ale od nadchodzącego poniedziałku akcja nasadzeń przenosi się na przeciwną stronę.

W ramach projektu zazieleniania ulicy, betonowa kostka na powierzchni około 150 metrów kwadratowych zostanie usunięta. W miejsce betonu pojawią się nasadzenia, w tym krzewy róż, byliny i rośliny cebulowe. Planowane jest także posadzenie jednego drzewa, z możliwością dosadzenia kolejnego w przyszłym roku, po uzyskaniu decyzji o usunięciu obumarłego drzewa znajdującego się na wysokości biblioteki.

W związku z prowadzonymi pracami, na ulicy pojawiło się oznakowanie drogowe, informujące o zakazie zatrzymywania się od 20 listopada. ZDM apeluje do kierowców o zwracanie uwagi na te oznaczenia i dostosowanie się do nich, by uniknąć niepotrzebnych utrudnień i kosztów związanych z ewentualnym odholowaniem pojazdu.

Inicjatywa nasadzeń zieleni na ulicy Prusa jest częścią szerszego planu rewitalizacji i zazieleniania przestrzeni miejskiej, mającego na celu poprawę estetyki i jakości życia mieszkańców.