Ograniczenia wizyt w szpitalu wojewódzkim w Poznaniu z powodu wzrostu zachorowań na COVID-19

W obliczu rosnącej liczby przypadków COVID-19, Szpital Wojewódzki w Poznaniu podjął decyzję o wprowadzeniu ograniczeń w odwiedzinach pacjentów. To reakcja na wzrost zachorowań i konieczność zapewnienia bezpieczeństwa zarówno pacjentom, jak i personelowi szpitala.

Zgodnie z nowymi zasadami, w niektórych oddziałach Szpitala Wojewódzkiego czas odwiedzin został skrócony. Szczegółowe informacje na temat ograniczeń i harmonogramu wizyt są dostępne na stronie internetowej szpitala oraz w jego recepcji. Szpital apeluje do odwiedzających o ścisłe przestrzeganie nowych wytycznych.

W oddziałach, gdzie stwierdzono przypadki zakażenia COVID-19, odwiedziny zostały całkowicie wstrzymane do odwołania. Ta prewencyjna decyzja ma na celu zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa wśród pacjentów i pracowników szpitala. Dyrekcja szpitala wyraziła nadzieję na szybkie opanowanie sytuacji i powrót do normalnego trybu funkcjonowania.

Szpital Wojewódzki w Poznaniu podkreśla, że wszystkie te środki są wprowadzane z troski o bezpieczeństwo i zdrowie pacjentów. W obecnej sytuacji, gdzie obserwuje się wzrost zachorowań na COVID-19, zapewnienie maksymalnej ochrony jest priorytetem.