Zabójstwo w Puszczykowie: podejrzany usłyszał 3 zarzuty. Podano powód zbrodni

Prokuratura postawiła trzy zarzuty 42-letniemu mężczyźnie zatrzymanemu w związku z zabójstwem trzech osób – jego żony i córek. Wiadomo już, jaki był jego motyw.

 

Jak przekazała Prokuratura Okręgowa w Poznaniu, zatrzymany 42-latek to obywatel Ukrainy. Takie samo obywatelstwo miała jego 29-letnia żona oraz dwie córki w wieku 1,5 roku i 4,5 lat.

Prokuratura postawiła mu trzy zarzuty zabójstwa w zamiarze bezpośrednim.

Jak wyjaśnił podejrzany w czasie przesłuchania, zabił żonę, ponieważ ta miała do niego pretensje o nadużywanie alkoholu, długi i brak pracy. Mężczyzna chciał „pozbyć się problemu” i dlatego w nocy z 13 na 14 listopada, po jednej z kłótni, postanowił zabić 29-letnią żonę, gdy ta spała na piętrze domu razem z córkami.

Sekcja zwłok wykazała, że cała trójka została uduszona poprzez zaciśnięcie rąk na szyi. Mężczyzna najpierw zabił żonę, a następnie córkę, która się obudziła, a później kolejną dziewczynkę.

Podczas przesłuchania 42-latek miał powiedzieć, że ma problemy z alkoholem i nie pamięta wszystkich szczegółów dotyczących zbrodni. Przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Do Polski przyjechał w 2018 roku.

Prokuratura zwróciła się do sądu z wnioskiem o trzymiesięczny areszt.