Odnowiona ul. Czarnieckiego: Nowa nawierzchnia i zapowiedź zieleni

Ulica Czarnieckiego na Wildzie w Poznaniu zyskała nowy wygląd i funkcjonalność dzięki niedawnym działaniom Zarządu Dróg Miejskich. Po ukończeniu remontu chodnika, mieszkańcy mogą cieszyć się wygodą i estetyką odnowionej przestrzeni publicznej.

 

Po technicznym odbiorze prac, mieszkańcy Wildy mogą zauważyć znaczną poprawę w jakości nawierzchni chodników na ul. Czarnieckiego. Usunięto problem zniszczonej i nierównej powierzchni, zastępując ją ujednoliconym układem płytek betonowych o wymiarach 50×50 cm na głównym ciągu pieszym, kostki kamiennej 9×11 cm w pasach kompensacyjnych przy kamienicach oraz ciętej kostki 9×10 cm na zjazdach do posesji.

Zmiany zapewniają większy komfort i estetykę przechadzających się tam osób.

W ramach dalszego planu rewitalizacji ul. Czarnieckiego, zaplanowano nasadzenia na wiosnę. Pasy zieleni zostaną umiejscowione w punktach, które wcześniej nie były wykorzystywane przez pieszych ani kierowców. Ma to na celu nie tylko poprawę estetyki ulicy, ale także jej mikroklimatu.

Od kilku lat ulica Czarnieckiego przechodzi kompleksową metamorfozę. Zmiany rozpoczęły się wiosną 2021 roku, kiedy to wprowadzono nową organizację ruchu, w tym strefę płatnego parkowania. Zmiany te przyczyniły się do lepszego uporządkowania parkowania, co przełożyło się na większą przestrzeń dla pieszych. Remont chodnika w tym roku to kolejny krok w tej transformacji, a plany dotyczące zieleni dodatkowo wzbogacą przestrzeń miejską.

Wojciech Przybylski z Rady Osiedla Wilda podkreślił znaczenie tych działań dla poprawy jakości, estetyki oraz bezpieczeństwa użytkowania przestrzeni miejskiej. Całkowity koszt prac brukarskich wyniósł 480 tysięcy złotych, z czego część finansowana była ze środków Rady Osiedla Wilda.

 

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.