Jeszcze dziś, 8 marca o godz. 18.00, w Filii Sztuki odbędzie się spotkanie z Åsą Lind, szwedzką autorką popularnych książek dla dzieci. Następnego dnia, 9 marca, Biblioteka dla dzieci zaprasza na spotkanie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, która również tworzy literaturę skierowaną do najmłodszych czytelników.
11 marca odbędzie się spotkanie z Patrykiem Jaraczem, polskim fotografem dokumentującym przebieg wojny na Ukrainie. Jego relacje z pierwszej ręki zapewnią unikalny wgląd w aktualne wydarzenia.
Dzień później, 12 marca, Tomasz Laskowski, pilot wycieczek i przewodnik miejski, przeniesie uczestników do magicznego świata Berlina, dzieląc się swoimi doświadczeniami i wiedzą o tym fascynującym mieście.
13 marca przynosi podwójną dawkę literackich inspiracji. Pierwsze spotkanie tego dnia odbędzie się ze Stanisławą Łowińską, poetką i autorką tomu „Noc zaprzęga gwiazdy”. Tego samego dnia wieczorem odbędzie się również rozmowa z prof. Markiem Hendrykowskim, dotycząca jego książki „Wiwat! Saga Wielkopolska”.
Na 14 marca planowane jest spotkanie z Robertem Koniecznym, słynnym polskim architektem, oraz autorami książki „Konieczny. Na styk. Prawdziwe historie o ludziach i architekturze”, co stanowi doskonałą okazję do zgłębienia tajników architektury.
Z kolei 18 marca w ramach cyklu „Strony fotografii” odbędzie się spotkanie z Adrianem Wykrotą, który podzieli się swoimi książkowymi inspiracjami w kontekście fotografii.
25 marca zaplanowano spotkanie z Łukaszem Wierzbickim, autorem książek dla dzieci, który opowie o swoich spotkaniach z Aleksandrem Dobą, pionierem w dziedzinie podróży kajakowych.
Dla seniorów przygotowano spotkanie z psycholożką (19 marca) oraz możliwość zwiedzania gmachu biblioteki (20 marca).
Przez cały marzec można również odwiedzić wystawę „35 lat działalności Towarzystwa Miłośników Wilna nie tylko w Poznaniu” w Pracowni-Muzeum J.I. Kraszewskiego. Dodatkowo, 13 marca zaplanowano zwiedzanie Mieszkania-Pracowni Kazimiery Iłłakowiczówny, a 16 marca odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po ekspozycji czasowej „Trójkąty miłosne u Sienkiewicza. Odsłona II: 'Rodzina Połanieckich'”.