Już dzisiaj Piknik edukacyjny – “Stop manipulacji! Seniorze chroń swoje mienie”

Na przystani Ogrodu Szeląg odbędzie się piknik łączący edukację i spędzanie czasu pełnego atrakcji na świeżym powietrzu. Wydarzenie jest skierowane do seniorów, ale otwarte na wszystkich zainteresowanych.

W najbliższą niedzielę, 19 maja o godzinie 12.00, rozpocznie się piknik “Stop manipulacji! Seniorze chroń swoje mienie”. Będzie toinauguracja i oficjalne rozpoczęcie cyklu przedsięwzięć organizowanych dla osób starszych na terenie województwa wielkopolskiego oraz kujawsko-pomorskiego. 

Na odwiedzających czekać będą liczne atrakcje dostępne na terenie pikniku za darmo. W Miasteczku Policyjnym będzie można zobaczyć specjalistyczny sprzęt oraz wozy. Funkcjonariusze obecni będą także na stanowisku prewencyjnym, gdzie opowiedzą  na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa i sposobów ochrony przed oszustwami. Jednostki Wodnej Policji oraz Ratownictwa Medycznego zaproszą na pokazy akcji ratowniczych. 

Program urozmaicą także rejsy jachtami płaskodennymi. Z kolei muzycznych emocji dostarczy koncert finałowy. Lubiących rywalizację zainteresować mogą konkursy i zabawy sprawnościowe, w których główną nagrodą jest rejs łodzią po Warcie na trasie Poznań – Śrem, odbywający się następnego dnia. Nie zabraknie słodkiego poczęstunku. 

Dużo dziać się będzie także 20 maja. Od godz. 10:00 na uczestników czekać będą różnorodne atrakcje. Tego dnia będzie można pożegnać załogi wyruszające w rejs, którego celem jest dotarcie do największej liczby osób i przekazanie wiedzy na temat różnego rodzaju zagrożeń potencjalnie grożącym seniorom. Przed wypłynięciem policjanci z KWP w Poznaniu poprowadzą spotkanie profilaktyczne w tematyce bezpieczeństwa seniorów. 

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Organizatorzy polecają dojazd na miejsce od ulicy Ugory. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu oraz na stronie wydarzenia na Facebooku

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.