Rusza Enter Enea Festival – wielka uczta muzyczna nad Jeziorem Strzeszyńskim

Nad malowniczym Jeziorem Strzeszyńskim w Poznaniu, rozpoczyna się 14. edycja Enter Enea Festival. Wydarzenie, które potrwa do 29 maja, organizowane jest przez znanego pianistę i kompozytora, Leszka Możdżera. Festiwal, na który od lat zjeżdżają miłośnicy jazzu z całego świata, obiecuje niezapomniane przeżycia muzyczne w wyjątkowej scenerii.

 

Leszek Możdżer, jako dyrektor artystyczny, korzysta ze swojej międzynarodowej renomy, aby zaprosić na festiwal najwybitniejszych muzyków. –

“Pozycja na arenie międzynarodowej Leszka Możdżera, dyrektora artystycznego Enter Enea Festivalu, pozwala na zaproszenie wybitnych muzyków. Zapowiada się więc wielka, czterodniowa uczta nie tylko dla miłośników jazzu. Z pewnością istotna dla odbioru muzyki jest też sceneria i otoczenie. Festiwal odbywa się bowiem tradycyjnie w pięknym plenerze Jeziora Strzeszyńskiego” – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Festiwal to cztery dni pełne muzycznych doznań, które zapewnią starannie dobrani przez Możdżera artyści. Na scenie zobaczymy zarówno jego długoletnich współpracowników z międzynarodowych scen, jak i nowe odkrycia, które kompozytor pragnie usłyszeć na żywo.

Enter Enea Festival wyróżnia się na tle innych tego typu imprez dzięki swojej bezpretensjonalnej, niezależnej i swobodnej atmosferze, która jest nierozerwalnie związana z plenerowym charakterem wydarzenia. Jego ekskluzywność wynika nie tylko z ograniczonej liczby widzów, ale przede wszystkim z wyjątkowej listy artystów, zaproszonych przez Możdżera, którzy gwarantują najwyższy poziom muzycznych wrażeń.

W tegorocznej edycji zaplanowano dziesięć koncertów, które przyciągną zarówno znane nazwiska, jak i obiecujące talenty. Publiczność będzie miała okazję usłyszeć amerykańskie gwiazdy, takie jak John Patitucci i Linda May Han Oh. Nie zabraknie także młodych artystów, którzy już zdobywają uznanie w branży muzycznej, w tym Brandee Younger i Kassa Overall, oboje zauważeni przez Grammy.

Festiwal nie zapomina o różnorodności muzycznej. Skandynawską energię wprowadzi Gard Nilssen’s Supersonic Orchestra, a latynoski temperament zaprezentuje pianista Jesus Molina. Leszek Możdżer wystąpi również z Natalie Tennenbaum i Atom String Quartet, prezentując materiał dedykowany Krzysztofowi Pendereckiemu.

Na zakończenie festiwalu, 29 maja, odbędzie się wyjątkowy koncert zespołu Voo Voo i Leszka Możdżera. W trakcie tego występu publiczność będzie mogła usłyszeć przedpremierowy materiał, który z pewnością będzie jednym z najbardziej pamiętnych momentów całego wydarzenia.

Program 14. Enter Enea Festival

26.05 niedziela (program niebiletowany)

18:00 ShataQS feat. Leszek Możdżer

           Philippe Quesne / Vivarium Studio Krety

20:00 Krzysztof Maniak 52°27’36.6″N 16°49’48.6″E

20:30 Krzysztof Maniak Przy ziemi – wernisaż ABC Gallery

27.05 poniedziałek

19:30 Gard Nilssen’s Supersonic Orchestra

21:00 Jesus Molina

22:30 Natalie Tenenbaum feat. Leszek Możdżer

28.05 wtorek

19:30 Brandee Younger Trio 

21:00 Atom String Quartet & Leszek Możdżer
hommage à Penderecki

22:30 Joey Calderazzo John Patitucci Dave Weckl Trio

29.05  środa

19:30 Linda May Han Oh
Aventurine

21:00 Kassa Overall

22:30 Voo Voo & Leszek Możdżer – premiera

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.