Odkryj historię schronu “Wilson” podczas Dni Łazarza 2024

Jeżyckie Centrum Kultury zaprasza mieszkańców Poznania do udziału w wyjątkowym wydarzeniu w ramach Dni Łazarza 2024.

 

Już jutro, 16 lipca, w godzinach od 12:00 do 17:00, będzie można zwiedzać schron “Wilson” pod okiem przewodników z PTTK. Zwiedzanie będzie odbywać się co 30 minut, oferując uczestnikom niepowtarzalną okazję poznania tego historycznego miejsca.

Schron “Wilson” został wybudowany w 1944 roku dla niemieckich mieszkańców luksusowych kamienic przy ulicy Matejki. Znajduje się on nieopodal wejścia do Parku Wilsona od strony ulicy Siemiradzkiego. Składa się z wąskich i krętych pomieszczeń o łącznej długości 110 metrów, które zachowały swoją autentyczną atmosferę.

W trakcie zwiedzania, uczestnicy będą mogli nie tylko podziwiać architekturę schronu, ale również wziąć udział w licznych atrakcjach przygotowanych specjalnie na tę okazję:

  • Zwiedzanie Schronu z Przewodnikiem PTTK: Profesjonalni przewodnicy opowiedzą o historii schronu i jego znaczeniu w czasie II wojny światowej.
  • Wystawa „Nasz Łazarz na Przestrzeni Lat”: Wystawa prezentująca rozwój i zmiany, jakie zaszły w dzielnicy Łazarz na przestrzeni lat.
  • Prezentacja Wyposażenia Schronu z Zakresu Obrony Cywilnej: Ekspozycja sprzętu i wyposażenia używanego w schronach na wypadek zagrożeń.
  • Inscenizacja „Szpital na Froncie”: Widowiskowa inscenizacja przedstawiająca warunki pracy szpitala polowego podczas konfliktów zbrojnych.
  • Edukacja na Temat Prawidłowych Zachowań w Przypadku Stanu Zagrożenia: Ze względu na obecną sytuację geopolityczną, odbędą się sesje edukacyjne dotyczące zachowań w sytuacjach kryzysowych.
  • Słodki Poczęstunek: Organizatorzy zadbali również o coś dla ciała – na odwiedzających czeka słodki poczęstunek.

 Wstęp na wszystkie atrakcje jest wolny, a organizatorzy zapewniają, że będzie to doskonała okazja do poznania historii schronu oraz integracji z lokalną społecznością.

 

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.