Zacznij tydzień z “Hej Poznań”

Kolejny odcinek „Hej Poznań” przed nami! Kogo gościmy w tym tygodniu?

 

Jedno z najważniejszych miejsc na mapie Polski – Zamek Królewski w Poznaniu. Jego historia pozostaje wciąż nieznana, choć jego mury pamiętają wiele istotnych dla Polski wydarzeń. Opowiada o nich pierwsza monografia filmowa o poznańskim Zamku Królewskim – „Zamek Królewski w stołecznym mieście Poznaniu”, o której opowie Michał Błaszczyński.

Niebo do wynajęcia to mobilne planetarium, dzięki któremu każdy może mieć na chwile swój prywatny kosmos i gwiazdozbiory. O tej niezwykłej inicjatywie i fascynacji astronomią opowie Maciej Wlekliński.

Silent Disco to impreza, która z roku na rok staje się coraz popularniejszą alternatywą dla klasycznych dyskotek. Czego potrzeba do zorganizowania takiej imprezy, jakie ma ona swoje plusy i minusy oraz dlaczego warto przyjść na silent disco opowie Patryk Kolecki, który ich organizacją zajmuje się od 12 lat.

Przystanek Pireus to jedno z najbardziej aktywnych centrów kultury i spotkań w Poznaniu. Kacper Grzanka, koordynator operacyjny PP opowie o filozofii tego miejsca, a także o najbliższych wydarzeniach czyli między innymi o VII Spotkaniu Hawajskim na Łazarzu.

Zapraszamy także na rozmowę z Izabelą Binkowską, fotografką i laureatką statuetki Sukces Roku 2021. Izabela, która słynie z umiejętności uchwycenia piękna swoich modeli i modele podzieli się swoimi doświadczeniami swojej drogi od doktora nauk rolniczych do fotografki gwiazd oraz swoich najbliższych projektach artystycznych.

Nasz ekspert historyczny Zbigniew Kopeć opowie o przesileniu letnim czyli nocy kupały, która w tym roku wypada już w najbliższy czwartek.

W naszej kuchni Ina Rybarczyk podzieli się swoimi przepisami na pyszne, zdrowe i proste w wykonaniu przysmaki!

Bądźcie z nami w poniedziałek od 8:30!

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.