Już jutro zaczyna się Festiwal Ethno Port

Ethno Port 2024, czyli Międzynarodowy Festiwal Muzyki Etnicznej powraca. To już 17. edycja wydarzenia, pozwalającego odkrywać brzmienia i tradycje różnych regionów świata. Na poznaniaków i poznanianki czekają 4 dni muzycznych doznań i różnorodnych atrakcji towarzyszących.

Wydarzenie stanowi gratkę zarówno dla miłośników szeroko pojętej muzyki etnicznej, jak i dla osób zainteresowanych kulturą i sztuką ludową. To także miejsce wymiany doświadczeń i nawiązywania międzynarodowych współpracy. Festiwal trwać będzie od 20 do 23 czerwca.

Brzmienia ze wszystkich stron świata

Uczestnicy i uczestniczki festiwalu poprzez muzyczne doświadczenia przeniosą się w różne zakątki kontynentów. Na scenach wystąpią m.in. reprezentanci RPA – Bcuc, Norwegii – zespół Gabba, Indii – Pandit Deobrat Mishra, Mongolii – Khusugtun i wielu innych. Nie zabraknie także polskich artystów. Zagra zespół Michalove, Tęgie Chłopy oraz grupa Suferi. Premierowe występy na festiwalu zapewnią Common Routes oraz Chór Skovoroda.

Festiwal Ethno Port to więcej niż poznanie melodii z różnych zakątków świata. Twórcom wydarzenia zależy także m.in. na stworzeniu pola do skomentowania aktualnych wydarzeń – za pomocą uniwersalnego języka muzyki. Koncerty uzupełnią m.in. dyskusje, warsztaty i zajęcia dla dzieci. Ponadto przed rozpoczęciem świętowania w Holu Wielkim CK Zamek  zostanie otwarta wystawa stanowiąca portret społeczności Ethno Portu. 

Czas rozmowy i rozwoju

Ethno Port oferuje różnorodne zajęcia zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych. Uczestnicy i uczestniczki festiwalu będą mogli wziąć udział m.in. w warsztatach pieśni baskijskich, wokalno-instrumentalnych, prowadzonych przez zaproszonych artystów. Rodziny z dziećmi mogą zainteresować się warsztatem uważności “Kąpiel w dźwięku” czy zajęciami dla najmłodszych, którzy będą mieć okazję napisać swoją bajkę. 

Festiwal jest także miejscem na dialog, czego doświadczyć można np. podczas rozmowy artystek pracujących z uchodźczyniami i uchodźcami w ramach spotkania pt. “Wymiana doświadczeń”. Na uczestników i uczestniczki imprezy czekają także “Opowieści Indian z Ameryki Północnej” czy rozmowa o sytuacji w Strefie Gazy, poprzedzona projekcją filmu “Tantura”. 

Wydarzenie proponuje rozmaite atrakcje, również te wychodzące poza sferę muzyczną. Punkty programu dopełniają: spektakl “Dawne zabawki ludowe w Polsce”, targ staroci, kiermasz, garażówka, pracownia krawiecka, rodzinna joga na trawie czy “Aftery na Dziedzińcu”, czyli zabawa w towarzystwie muzyki serwowanej przez DJ’ów. 

Festiwal otwarty dla wszystkich 

Organizatorzy Ethno Portu starają się, by jak najwięcej punktów programu było dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami. Większość wydarzeń będzie dostępna dla tych, którzy mają  problemy z poruszaniem się. Mogą brać w nich udział także osoby z innym typem niepełnosprawności. Ponadto w programie znajdą się m.in.: koncerty z audiodeskrypcją, pokazy filmowe z napisami, atrakcje oferujące tłumaczenie na polski język migowy oraz pokój wyciszenia.

Koncerty wybrzmią na trzech scenach – w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek, w parku Adama Mickiewicza oraz na Zamkowym Dziedzińcu. Na część wydarzeń  obowiązuje wstęp wolny, jednak niektóre są biletowane. Szczegółowe informacje na temat programu znajdują się na stronie organizatora

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.