Akcja oddawania krwi będzie rozszerzona w lipcu

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zwiększą liczbę wizyt krwiobusa na Dworcu autobusowym Poznań Główny. W pierwszym miesiącu wakacji będzie można oddać krew we wtorki, czwartki, piątki i dodatkowo w dwa poniedziałki.

Zbiórka krwi na Dworcu autobusowym Poznań Główny rozpoczęła się w styczniu tego roku. Dzięki współpracy ZKZL i RCKiK wspólna akcja działa pod hasłem “Oddaj krew – uratuj życie”. Od kwietnia krew można było oddawać w piątki w godzinach 8:00-14:00. W najbliższych tygodniach, wraz z początkiem lipca, harmonogram przyjazdu krwiobusa się zmieni, dzięki czemu osoby, które chcą oddać krew na dworcu autobusowym, będą miały więcej szans na pomoc.

W lipcu krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie dostępny dla chętnych we wszystkie wtorki, czwartki (z wyjątkiem 11.07) oraz piątki. Organizatorzy przygotowali również dwa poniedziałkowe terminy: 15.07 i 29.07. Godziny pozostają bez zmian. Każdego dnia będzie można wspomóc akcję w godzinach od 8:00 do 14:00.

Jak oddać krew? 

Warto pamiętać, że w dniu oddania krwi warto zjeść lekkostrawny, niskotłuszczowy posiłek oraz odpowiednio się nawodnić, a także ograniczyć palenie papierosów. Trzeba też zabrać ze sobą dokument potwierdzający tożsamość. Sama procedura oddania krwi jest prosta i szybka. Może to zrobić każda osoba, która ma 18-65 lat, jest zdrowa, nie ma przeciwwskazań medycznych i spełnia pozostałe wymagania. Więcej informacji można znaleźć na stronie RCKiK – ostateczną decyzję zawsze jednak podejmuje lekarz na podstawie wykonanych badań i wywiadu.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.