“Karaiby Orientu” znów prosto z Poznania!

Choć w Poznaniu upał i lato w pełni, to można już planować… zimę. Od stycznia z prosto z Poznania znów będzie można polecieć do azjatyckiego państwa położonego nad Morzem Arabskim, nazywanego „Karaibami Orientu”.

 

Jak przekazało dzisiaj poznańskie lotnisko, już od stycznia 2025 roku ponownie będzie można polecieć do Salalah w Omanie. Wyjątkowe wakacji w Azji na Półwyspie Arabskim organizować będzie biuro podróży Itaka, które realizowało wyloty i pobyt dla podróżnych z Poznania już kilka lat temu. Wówczas połączenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i zarówno przedstawiciele Itaki, jak i poznańskiego lotniska liczą, że podobnie będzie także teraz. Podróże będą odbywać się na pokładzie Boeinga B737 MAX.

„To znakomita wiadomość dla naszych pasażerów. Oman jest kierunkiem dobrze znanym w Poznaniu i cieszył się dużą popularnością już w roku 2018. Dzisiaj pojawia się jeszcze lepszy produkt – bezpośrednie przeloty z Poznania do Salalah, z wykorzystaniem nowoczesnego samolotu, dzięki któremu podróż nad Ocean Indyjski będzie szybsza i bardziej komfortowa – bez konieczności przesiadek , czy międzylądowań technicznych. Z punktu widzenia podróżnych, jest to bardzo ważna zmiana. Oman, obok Zanzibaru i Dubaju, to już trzeci egzotyczny kierunek, jaki Itaka zaoferuje z Poznania w nadchodzącym sezonie zimowym.” – podkreśla Grzegorz Bykowski, Wiceprezes Portu Lotniczego Poznań-Ławica Sp. z o.o.

Oman nazywany jest „arabską stolicą perfum” i „Karaibami Orientu”. To miejsce o bogatej historii i kulturze, a także idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych czy leżakowania na białej plaży obserwując wyłaniające się z tafli wody delfiny. Oman przyciąga także zapachami i smakami.

Przedstawiciele Itaki nie kryją, że uruchomienie połączenia to także efekt bardzo dobrej współpracy z poznańskim lotniskiem.

„Cieszę się, że mieszkańcy Wielkopolski już tej zimy będą mogli rozpocząć swoją podróż z ITAKĄ do Omanu blisko domu i jestem przekonany, że stanie się to dodatkową zachętą do odwiedzenia tego fascynującego miejsca. Wprowadzenie tego kierunku z wylotem z Poznania to także okazja do podziękowania Zarządowi Lotniska Poznań-Ławica za znakomitą współpracę i wzorową obsługę naszych wspólnych Klientów” – mówi Piotr Henicz, Wiceprezes ITAKA HOLDINGS

 

czytaj także:

“Arabska stolica perfum i Karaiby Orientu”, czyli podróże do Salalah bezpośrednio z Poznania

 

 

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.