Zamknęli skatepark na lato – ZZM tłumaczy się z decyzji, która oburzyła mieszkańców

Trwa remont skateparku w Parku Marcinkowskiego, co wywołało oburzenie wśród mieszkańców, którzy zwracają uwagę na „irracjonalny” termin zamknięcia obiektu. Głos w sprawie zabrał Zarząd Zieleni Miejskiej, który realizuje inwestycję na swoim terenie.

 

„Zamknęli skatepark akurat na wakacje, brawo Poznań!” – to jeden z komentarzy, jakie pojawiły się po tym, jak obiekt w Parku Marcinkowskiego został zamknięty na czas remontu. Choć mieszkańcy przyznają, że prace modernizacyjne są konieczne, to ich zdaniem wybór termin realizacji prac nie mógł być gorszy. Okres wakacyjny jest tym, w którym najwięcej osób korzysta z obiektu zarówno z uwagi na więcej czasu wolnego, jak i pogodę.

Głos w sprawie zabrał Zarząd Zieleni Miejskiej, który przyznał, że zdaje sobie sprawę z tego, że zamknięcie skateparku latem „nie jest idealne”. W krótkim poście w mediach społecznościowych podkreślono jednak, że najważniejsza jest poprawa bezpieczeństwa, dlatego wykonanie prac jest konieczne.

Jak się okazuje, termin ma związek także z faktem, że wcześniej dwukrotnie nie udało się wyłonić wykonawcy prac. Podkreślono także, że z uwagi na charakter obiektu, do wykonania prac potrzebna jest dobra pogoda.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.