Bezpłatnie lub za złotówkę – bogata oferta POSiR na wakacje

Pierwszy tydzień wakacji powoli dobiega końca, ale część atrakcji dopiero się rozpoczyna. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zachęcają do korzystania z bezpłatnych ofert, jakie przygotowano na lato – nie tylko dla najmłodszych mieszkańców.

 

Okres wakacyjny to czas relaksu, ale warto go wykorzystać aktywnie. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przygotowały ciekawą ofertę zarówno dla najmłodszych, jak i starszych mieszkańców Poznania, dzięki której mogą korzystać z atrakcji za darmo lub za symboliczną złotówkę.

Najwięcej propozycji czeka na dzieci i młodzież do 17. roku życia. W programie znalazły się m.in. wycieczki, zajęcia z instruktorem, wejścia na obiekty sportowe, w tym baseny letnie, baseny kryte i bowling, a także spływy kajakowe. Jak podkreśla Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, to oferta, która od lat cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród najmłodszych, jak i ich rodziców.

„Mam nadzieję, że znowu spędzimy pasjonujące momenty na wielkopolskich rzekach, w ciekawych miejscach i oczywiście na naszych obiektach. Nowością będą tutaj zajęcia z rodzinnego fitnessu i aqua aerobiku” –mówi dyrektor Miadziołko.

Zapisy dla dzieci prowadzone są przez Młodzieżowy Ośrodek Sportowy, a wszelkie informacje, regulaminy i dokumenty dostępne są na stronie Akcji Lato POSiR. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo.

Jednocześnie zadbano też o najstarszych mieszkańców, czyli tych 60+. Jak informuje POSiR, czekają na nich zajęcia w ramach cyklu „Seniorzy w akcji”. Dodatkowo, w lipcu i sierpniu prowadzone będą także wspólne treningi nordic walking na Malcie i Golęcinie. Co ciekawe, na zajęcia można przyjść z wnukami. Udział każdorazowo wymaga wcześniejszego zgłoszenia przez Poznań Kontakt: tel. 61 646 33 44, wew. 4. Dokumenty potrzebne do zgłoszenia oraz regulamin można znaleźć na podstronie Seniorzy w akcji.

W ramach cyklu dla seniorów prowadzone będą także m.in. aerobik, gry planszowe i plastyka z wnukami, tańce, szach czy też brydż. Za te zajęcia pobierana jest symboliczna złotówka.

W wakacje na poznaniaków i turystów bez względu na wiek czekają także bezpłatne koncerty w ramach cyklu „Na Falach”.

 

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.