Od jutra kolejne zmiany dla kierowców w centrum miasta!

W poniedziałek rozpoczną się kolejne utrudnienia dla kierowców w centrum miasta. Tym razem związane będą z kolejnym etapem prac przy budowie drogi rowerowej w rejonie ul. Garbary, Strzeleckiej, Kazimierza Wielkiego i Krakowskiej.

 

Trwa budowa nowej drogi rowerowej w rejonie ul. Królowej Jadwigi i Strzeleckiej. W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu robót, od 1 lipca wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Strzeleckiej, Garbary, Krakowskiej i Kazimierza Wielkiego.

Przebudowana zostanie wyspa dzieląca jezdnie ul. Garbary na wysokości skweru Studzińskich i salonu samochodowego. Oznacza to, że od 1 lipca, czyli już od poniedziałku, z ruchu wyłączony będzie lewy pas ruchu na nitce od strony ul. Królowej Jadwigi do skrętu w prawo, w ul. Kazimierza Wielkiego. Wprowadzona zostanie jazda na suwak.

Z kolei na nitce od strony ul. Garbary w kierunku AWF i ul. Królowej Jadwigi, nie będzie możliwości przejazdu lewym pasem na wprost. Będzie on służył wyłącznie do skrętu w ul. Kazimierza Wielkiego.

Zajęty będzie fragment pasa ruchu za skrzyżowaniem ul. Garbary, Kazimierza Wielkiego i Krakowskiej, który przylega do pasa rozdziału.

Zamknięte będzie przejście dla pieszych i przejazd rowerowy przez ul. Garbary pomiędzy salonem samochodowym i skwerem.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.