Centrum Szyfrów Enigma w finale konkursu wydarzenie historyczne roku 2023

Centrum Szyfrów Enigma trafiło do finału ogólnopolskiego konkursu Wydarzenie Historyczne Roku 2023. To zaszczytne wyróżnienie przyznawane jest przez Muzeum Historii Polski, a ostateczny zwycięzca zostanie wyłoniony dzięki głosom internautów. Głosowanie jest już otwarte.

 

Celem konkursu jest wyróżnienie najbardziej inspirujących inicjatyw historycznych, które w minionym roku promowały historię i kulturę Polski zarówno w kraju, jak i za granicą. Konkurs dzieli się na trzy kategorie: Wydarzenie, Wystawa oraz Edukacja. Jury wyłoniło finałową piętnastkę, spośród której internauci mogą oddawać swoje głosy do 31 lipca na stronie internetowej konkursu.

Projekt „Szyfrodziewczyny” zgłoszony przez Centrum Szyfrów Enigma znalazł się w finale w kategorii Wydarzenie. Inicjatywa ta koncentruje się na ukazaniu życia i osiągnięć wybitnych, choć mało znanych kobiet, które odegrały kluczową rolę w dziedzinach takich jak matematyka, filozofia, informatyka, kryptologia oraz służby wywiadowcze podczas II wojny światowej. To także pionierki rewolucji cyfrowej.

Projekt „Szyfrodziewczyny” obejmował wiele różnorodnych działań, w tym wystawę pop-up, dedykowaną stronę internetową oraz szereg wydarzeń kulturalnych. W programie znalazły się otwarte pracownie rezydentek, warsztaty graficzne, odsłonięcie mobilnego dzieła malarskiego oraz premiera zina „Polskie Szyfrodziewczyny”. Dodatkowo zorganizowano cykl wykładów, konferencji, serię filmów i platformę współpracy pod nazwą „Gdy nauka jest kobietą”. Kampania bilboardowa, realizowana we współpracy z Agencją Wywiadu, również znacząco przyczyniła się do promocji projektu.

Aby oddać swój głos, należy odwiedzić stronę https://whr.muzhp.pl/#vote i zaznaczyć jedno przedsięwzięcie w każdej z trzech kategorii. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone we wrześniu, a pełne informacje o plebiscycie dostępne są na stronie internetowej organizatora.

Centrum Szyfrów Enigma, dzięki projektowi „Szyfrodziewczyny”, ma szansę na zdobycie prestiżowego tytułu i uznania za swoje zasługi w popularyzacji historii i kultury Polski. Zachęcamy wszystkich do oddania swojego głosu i wsparcia tej wyjątkowej inicjatywy.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.