Mężczyzna zasłabł w centrum miasta. Strażnicy miejscy znaleźli przy nim coś, co pomogło im zrozumieć problem

Wysoka temperatura, niemal brak wiatru, słońce i duchota to warunki, w których trudno funkcjonować, a które odnotowane były m.in. w Poznaniu w weekend. Dla niektórych taka pogoda potrafi być szczególnie niebezpieczna. Przekonał się o tym jeden z mieszkańców, który zasłabł na ulicy.

 

Straż miejska opisała sytuację z sobotniego poranka. Mimo wczesnej godziny, bo przed 8:00, temperatura powietrza była już wtedy wysoka, a słońce grzało. Oficer dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który leżał pod płotem przy ul. Armii Poznań.

Na miejsce skierowano funkcjonariuszy z Referatu Interwencyjno-Drogowego, który znajdował się najbliżej. Zastali półprzytomnego mężczyznę, który nie był w stanie logicznie odpowiadać na pytania strażników. Mundurowi nie wyczuli od niego woni alkoholu, ale zauważyli, że jest „zlany potem”.

Funkcjonariusze znaleźli przy nim różne leki oraz glukometr, co nakierowało ich na to, że mężczyzna może być cukrzykiem, a jego problemy mają podłoże zdrowotne.

Na miejsce wezwano ratowników medycznych, którzy zbadali mężczyznę i udzielili mu niezbędnej pomocy.

W czasie upałów osoby z problemami zdrowotnymi są narażone na szczególne niebezpieczeństwo, jednak także osoby zdrowe powinny zachować ostrożność podczas przebywania w upale, w tym przede wszystkim pamiętać o nawodnieniu oraz ograniczaniu bezpośredniej ekspozycji na słońce, a także w miarę możliwości należy przebywać w przewiewnych pomieszczeniach i miejscach.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.