Na remoncie chodnika na ul. św. Rocha zyskają także… kierowcy

Trwa przebudowa chodnika na ul. św. Rocha. Co ciekawe, inwestycja obejmuje także nowe nasadzenia i… nową nawierzchnię jezdni.

 

Prace prowadzone są od ubiegłego tygodnia, po północnej stronie ulicy św. Rocha, między ul. Serafitek a Jana Pawła II. Stara, zniszczona nawierzchnia chodnika, pełna nierówności, która nie zapewniała odpowiedniego komfortu i bezpieczeństwa pieszym została zerwana. Następnie przystąpiono do prac przy układaniu kanału technologicznego.

Docelowo ułożona będzie nowa nawierzchnia, do której wykonania użyte będą płyty betonowe 50×50 cm, na długości ok. 300 metrów. Chodnik będzie szeroki na dwa metry. Z myślą o osobach niedowidzących i niewidomych, przy przejściach dla pieszych pojawią się maty fakturowe, informujące o zbliżaniu się do krawędzi jezdni. Jednocześnie obniżone zostaną krawężniki przy przejściach, by ułatwić wchodzenie i schodzenie z jezdni osobom z problemami w poruszaniu się czy też z wózkami dziecięcymi.

Odbrukowane będą nieużytkowane powierzchnie przy przejściu dla pieszych i skrzyżowaniu z ul. Serafitek. Z kolei wzdłuż samej ul. Serafitek, przy kościele, posadzonych będzie siedem nowych platanów.

Co ciekawe, przy okazji zyskają także.. kierowcy. Wykonawca wymieni warstwę ścieralną jezdni na odcinku między ul. Serafitek i Jana Pawła II.

Całkowity koszt prac wyniesie niemal 2 miliony złotych. Inwestycja ma być gotowa w połowie września.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.