Nowy Park na Łacinie: konsultacje społeczne dotyczące studenckich projektów

Poznańscy studenci przygotowali wizje nowego parku na Łacinie, a teraz mieszkańcy mają okazję wyrazić swoje opinie na ten temat. Konkurs na projekt parku, zorganizowany przez Miasto Poznań, zachęcił studentów do stworzenia przestrzeni zielonej, która będzie dostępna dla wszystkich.

 

Konkurs skierowany był do studentów Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Politechniki Poznańskiej. Młodzi projektanci musieli uwzględnić planowaną lokalizację Centrum Duszpasterskiego oraz wyniki wcześniejszych konsultacji społecznych. Ich prace zostały ocenione i nagrodzone, a następnie zaprezentowane na Uniwersytecie Artystycznym oraz podczas spotkania z mieszkańcami Łaciny.

W trakcie czerwcowego spotkania, które było podsumowaniem konsultacji społecznych, mieszkańcy mogli zapoznać się z historią miejsca oraz planami na jego zagospodarowanie. Prezentacji dokonali m.in. Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, ksiądz Radek Rakowski, proboszcz parafii pw. Imienia Jezus na Łacinie, oraz pracownicy Gabinetu Prezydenta UMP. Studenci, którzy zwyciężyli w konkursie, mieli okazję omówić swoje projekty z mieszkańcami i wysłuchać ich uwag.

Osoby, które nie mogły uczestniczyć w spotkaniu, mogą wyrazić swoje opinie poprzez internetową ankietę dostępną na platformie internetowej (tutaj) do 14 lipca 2024 roku. Na stronie można również obejrzeć wszystkie zwycięskie projekty. Opinie zebrane w ankiecie zostaną przekazane architektom odpowiedzialnym za przygotowanie projektu realizacyjnego parku.

Do 14 lipca mieszkańcy mogą również podziwiać wystawę projektów na Łacinie. Informacje na temat konsultacji społecznych oraz spotkania dostępne są na stronie poznan.pl/konsultujemy, a szczegółowe wyniki konkursu można znaleźć na poznan.pl.

Inicjatorzy projektu, pragnąc włączyć wszystkie grupy społeczne w proces tworzenia parku, przeprowadzili konsultacje. Były one realizowane we współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza i składały się z dwóch części: ankietowej oraz serii spotkań w formie World Cafe. Ponad 1700 osób wyraziło swoje zdanie na temat przyszłego parku.

Nowy park na Łacinie to projekt, który ma na celu stworzenie przestrzeni przyjaznej dla wszystkich mieszkańców.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.