Podpisano umowę na budowę nowoczesnej pływalni przy ul. Taborowej

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała umowę na budowę nowoczesnej pływalni przy ul. Taborowej, w sąsiedztwie parku Manitiusa. Obiekt będzie dostępny przede wszystkim dla mieszkańców Grunwaldu, Łazarza i Jeżyc.

 

W ciągu kilku dni wykonawca otrzyma plac budowy, a prace rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu. Pierwszym krokiem będzie rozbiórka starej pływalni Olimpia i hali sztuk walki, które zostaną zastąpione nowym kompleksem basenowym z saunami i niezbędnym zapleczem.

Poprzednia pływalnia, zbudowana w latach 70. XX wieku, została przeznaczona do rozbiórki z powodu poważnych uszkodzeń konstrukcyjnych wykrytych podczas ekspertyzy w 2019 roku. Nowa hala sportów walki zostanie zlokalizowana przy Zespole Szkół nr 8, co zapewni sportowcom nowoczesne warunki do treningów.

Nowy projekt pływalni przewiduje przeszkloną ścianę od strony zachodniej, co pozwoli na dostęp naturalnego światła, oraz pergole dla roślin pnących od strony wschodniej. Obiekt będzie wyposażony w basen o długości 25 metrów i szerokości 16 metrów, który pomieści jednocześnie 96 osób. Dodatkowo powstanie basen rekreacyjny o wymiarach 5×9 metrów, przeznaczony również do nauki pływania, z miejscem dla 30 osób. Użytkownicy będą mieli do dyspozycji także basen z hydromasażem, przebieralnie, natryski, salę rehabilitacyjną i fitness, zespół saun oraz pomieszczenia odnowy biologicznej. Na terenie obiektu znajdzie się również mała kawiarnia.

Nowa pływalnia będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Administracja, instruktorzy, trenerzy i służby medyczne będą miały swoje dedykowane przestrzenie, a w budynku znajdą się pomieszczenia magazynowe i gospodarcze niezbędne do obsługi infrastruktury technicznej. W otoczeniu pływalni powstaną jezdnie manewrowe, chodniki oraz 26 miejsc postojowych, w tym dwa dla osób z niepełnosprawnościami. Teren zostanie obsadzony nową zielenią, w tym grabami, kosodrzewiną i rozplenicą japońską, a podziemny zbiornik retencyjny będzie zatrzymywał wody opadowe.

Planowane zakończenie prac przewidziane jest na 2026 rok.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.