Poszukiwany trzema listami gończymi zatrzymany za poznańskiej Wildzie razem z też poszukiwaną kobietą

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Wilda zatrzymali mężczyznę, który od dłuższego czasu był poszukiwany trzema listami gończymi. Mężczyzna, mający na koncie liczne przestępstwa, został schwytany w ubiegłym tygodniu podczas policyjnej akcji. Towarzyszyła mu partnerka, również poszukiwana przez organy ścigania.

 

Kryminalni z Komisariatu Policji Poznań – Wilda dokonali zatrzymania mężczyzny poszukiwanego trzema listami gończymi. 33-latek był poszukiwany za liczne kradzieże i przestępstwa narkotykowe. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze namierzyli go w jednym z poznańskich hosteli. Podczas zatrzymania towarzyszyła mu 19-letnia partnerka, również poszukiwana przez organy ścigania.

Operacyjne działania policjantów z Wildy pozwoliły na zlokalizowanie przestępcy, który ukrywał się w niewielkim pokoju hostelu. Zaskoczeni obecnością policji, oboje nie kryli zdziwienia. Mężczyzna nie zgłaszał się na odbycie zasądzonej kary pozbawienia wolności, którą miał odbyć za wcześniejsze przestępstwa. Jego partnerka również była poszukiwana za wcześniejsze wykroczenia przeciwko prawu. Przed powrotem do kraju, para ukrywała się w Holandii.

Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nich marihuanę oraz amfetaminę, co doprowadziło do ich natychmiastowego zatrzymania. 33-latek trafił za kratki na 2,5 roku zgodnie z wcześniejszymi wyrokami za kradzieże i przestępstwa narkotykowe.

Ich problemy prawne mogą się jednak nie skończyć na tej karze. Oboje usłyszeli dodatkowe zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Przyznali się do winy, a ich dalszy los zostanie teraz rozstrzygnięty przez sąd.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.