Festiwal Najmłodszych w Poznaniu: skrzydlate przygody i kreatywne zabawy

Wielkopolska ponownie stanie się centrum dziecięcej radości i kreatywności dzięki tegorocznemu Festiwalowi Najmłodszych, który rozpoczyna się już dziś i potrwa do 7 lipca 2024 roku. Organizowany przez Art Fraction Foundation, festiwal w tym roku zaprezentuje tematykę lotu, lekkości i wszystkiego, co lata, co z pewnością dostarczy dzieciom niezapomnianych wrażeń.

 

Festiwal Najmłodszych 2024 w Poznaniu zapowiada się jako wydarzenie pełne emocji i różnorodnych atrakcji. Program obejmuje spektakle teatralne i taneczne oraz koncerty, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszym uczestnikom i ich opiekunom. Wśród najważniejszych punktów programu znajdują się spektakle takie jak “Luft / Powietrze” z Niemiec, “Púpätko / Pączek” ze Słowacji, “Neregėtas pasaulis / Niewidzialny świat” z Litwy, “Bato Lato. Kde je światło? / Ma i Luszek. Gdzie jest światło?” z Czech, “Morze ∞ możliwości” z Łodzi oraz “Tu mieszkamy” z Poznania.

Wielką atrakcją tegorocznego festiwalu będzie premierowy koncert “Densy i Sensy” z kompozycjami Iwony Skwarek i tekstami Maliny Prześlugi. Na uczestników czekają również Potańcówki “Ptasie Pary”, które z pewnością rozbudzą wyobraźnię i zachęcą do wspólnej zabawy.

Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby festiwal był dostępny dla wszystkich dzieci, w tym tych z różnymi potrzebami. Specjalne przedstawienie “Niewidzialny świat” litewskiego teatru Dansema zostało przygotowane w dwóch wersjach: dla dzieci niewidomych i niedowidzących w wieku 1-8 lat oraz dla dzieci neuroróżnorodnych w wieku 1-6 lat.

Festiwalowy weekend oferuje również relaksującą przestrzeń w Atrium Zamku, gdzie całe rodziny będą mogły uczestniczyć w kreatywnych zabawach i artystycznych działaniach. Organizatorzy zachęcają do wspólnego spędzania czasu, podkreślając, że celem Festiwalu Najmłodszych jest dodanie uczestnikom skrzydeł.

Dla opiekunów przygotowano szereg informacji, które pomogą w zaplanowaniu wizyty i zapewnią, że dzieci będą mogły w pełni cieszyć się wydarzeniami. Zaleca się wcześniejsze przybycie, aby dać dzieciom czas na oswojenie się z przestrzenią i przygotowanie do spektakli. Organizatorzy przypominają także o konieczności poszanowania ciszy podczas przedstawień oraz o tym, że spontaniczne reakcje dzieci są mile widziane.

Bilety na wydarzenia festiwalowe, dostępne w serwisie Bilety24 są wymagane zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia każdy uczestnik musi posiadać własny bilet. Piknik Rodzinny w Holu CK Zamek jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona.

Festiwal Najmłodszych realizowany jest przez Art Fraction Foundation, z dofinansowaniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wsparciem Miasta Poznania. Partnerami festiwalu są Centrum Kultury Zamek oraz Teatr Animacji.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.