Najpierw remont, potem zmiana organizacji ruchu na ul. Engestroma

Już niedługo przejazd ul. Engestroma będzie wygodniejszy. Remont nawierzchni to jednak nie wszystko – docelowo zmieni się tam też organizacja ruchu.

 

Zarząd Dróg Miejskich remontuje nawierzchnię jezdni na ul. Engestroma. Prace mają potrwać około trzech tygodni, w czasie których zniszczona naweirzchnia zostanie sfrezowana, a następnie w jej miejsce ułożona będzie nowa, która zapewni większy komfort i bezpieczeństwo przejazdu. W celu zmniejszenia utrudnień dla kierowców, remont realizowany będzie etapami, dlatego uczestnicy ruchu proszeni są o zwracanie uwagi na zmieniające się oznakowanie.

Po zakończeniu prac wprowadzona zostanie zmieniona organizacja ruchu. Wnioskowała o to Rada Osiedla Ogrody, która następnie zaakceptowała przygotowaną przez Miejskiego Inżyniera Ruchu propozycję. Celem jest uspokojenie ruchu zarówno na remontowanej ulicy, jak i okalających ją osiedlowych.

Co się zmieni? Zyskają piesi, ponieważ chodniki zostaną „uwolnione” od samochodów – parkowanie zostanie przeniesione na jezdnię.

Wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na ul. Engestroma, na odcinku od ul. Bednarskiej do ul. Grodziskiej.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.