Pociąg pojedzie ponad 3 godziny dłużej niż zwykle, ale pasażerowie… na to czekają! Blues Express wyjedzie na tory

Trasę z Poznania Głównego do Zakrzewa można pokonać pociągiem w średnio 2,5 godziny, ale 13 lipca pasażerowie spędzą w trasie blisko 6 godzin i… nie mogą się tego doczekać. To właśnie wtedy rozpocznie się 32. edycja Festiwalu Blues Express, w czasie którego wielkopolskie tory rozbrzmiewają muzyką.

 

O szczegółach imprezy opowiedzieli w trakcie konferencji prasowej Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, pomysłodawca i dyrektor Festiwalu Blues Express – poseł Henryk Szopiński oraz Prezes Zarządu Kolei Wielkopolskich Marek Nitkowski. 

– Festiwal jest i dla miłośników dobrej muzyki, i miłośników kolejnictwa. Jeżeli ten festiwal odbywa się po raz 32, to świadczy to o tym, że do tej pory udawało nam się to zgrabnie łączyć – mówił na spotkaniu poseł Henryk Szopiński. 

Tych drugich z pewnością ucieszy fakt, że po dwóch latach przerwy pociąg znowu zostanie poprowadzony przez wolsztyński parowóz. W poprzednich edycjach festiwalu się to nie udało przez brak czynnego pociągu parowego w Wolsztynie. 

Bluesowa kolej wyruszy w sobotę 13 lipca o godzinie 13:03 z Poznania Głównego (poprzedzi to godzinny koncert na dworcu), do Zakrzewa dotrze o 18:44, a w międzyczasie zatrzyma się na stacjach w Chodzieży, Pile, Krajence i Złotowie, gdzie zaproszone zespoły będą dawać mini-koncerty. W tym roku będzie można usłyszeć wykonawców nie tylko z Polski, ale również z Ukrainy, Francji i Stanów Zjednoczonych. Największą gwiazdą wydarzenia będzie jednak zespół Old Breakout z muzykami oryginalnego Breakoutu Tadeusza Nalepy. Festiwal zakończy koncert w zakrzewskim amfiteatrze przy Jeziorze Proboszczowskim. Po wszystkim do Poznania (lub innych miejscowości po drodze) będzie można wrócić tym samym pociągiem. 

Biletów na przejazd Blues Expressem została już mniej niż połowa, dlatego warto się pospieszyć. Całe wydarzenie (razem z podróżą pociągiem w obie strony) potrwa aż 16 godzin. Festiwal zaczyna się jednak już dzień wcześniej – 12 lipca odbędzie się jeszcze koncert nad jeziorem Płotki w Pile. 

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Strefa Kultury w Zakrzewie. Jak co roku Blues Express został wsparty finansowo przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, tym razem na kwotę 150 tys. zł. 

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.