Zmiany w organizacji ruchu na ul. Śniadeckich i Święcickiego

Miejski Inżynier Ruchu zapowiedział wprowadzenie czasowych zmian w organizacji ruchu na ulicach Śniadeckich i Święcickiego, które będą obowiązywać od 8 do 31 lipca 2024 roku. Zmiany te są związane z budową pięciu budynków wielorodzinnych z usługami w rejonie tych ulic.

 

Od 8 do 31 lipca ul. Śniadeckich w pobliżu skrzyżowania z ul. Stolarską będzie miejscowo zwężona. W związku z pracami, ruch pieszych zostanie przekierowany na kładki lub na drugą stronę ulicy. Ruch pojazdów może być sterowany ręcznie, co może powodować chwilowe opóźnienia.

W okresie od 15 do 24 lipca na ul. Święcickiego będą prowadzone prace kanalizacyjne, które początkowo spowodują zamknięcie odcinka tej ulicy, w tym wjazdu na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP). W dalszej kolejności, na czas układania nowej nawierzchni, jezdnia będzie zamykana połówkowo, aby zminimalizować utrudnienia. Piesi będą kierowani na drugą stronę ulicy, aby zapewnić bezpieczeństwo.

Dodatkowo, 8 lipca na ul. Gwarnej 13A, ze względu na prace budowlane, na chodniku przed budynkiem zaplanowano postój pojazdu ciężarowego. Spowoduje to ograniczenia w ruchu pieszym, który również może być sterowany ręcznie. Nie przewiduje się jednak utrudnień w ruchu tramwajowym.

Miejski Inżynier Ruchu apeluje o zachowanie ostrożności i stosowanie się do tymczasowego oznakowania w rejonie prowadzonych prac, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.