Nowa droga rowerowa przy PST: powstaje łatwiejszy dojazd do parku im. Adama Wodziczki

W Poznaniu trwa budowa nowej trasy rowerowej, która połączy przystanek PST Słowiańska z parkiem im. Adama Wodziczki. Ta inwestycja znacząco ułatwi dostęp do popularnych terenów rekreacyjnych, umożliwiając rowerzystom wygodny dojazd do Sołacza, Rusałki, Strzeszynka i Kiekrza.

 

Nowa droga rowerowa wraz z chodnikiem jest realizowana na odcinku pomiędzy jezdnią ul. Księcia Mieszka I a torowiskiem PST. Jak informuje Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie, na placu budowy prowadzone są intensywne prace ziemne. Wykonano już umocnienie skarpy płytami ażurowymi oraz układanie oporników. Ponadto, zainstalowano kanały kablowe oraz studnie, które będą służyły przyszłemu oświetleniu trasy.

Nowa ścieżka rowerowa o szerokości 3 metrów oraz chodnik o szerokości 2 metrów rozpoczynają się po południowej stronie skrzyżowania ul. Księcia Mieszka I z ul. Słowiańską, w pobliżu przystanku tramwajowego. Trasa prowadzi następnie między torowiskiem PST a ul. Księcia Mieszka I, kończąc się przy wejściu do parku im. Adama Wodziczki. W ramach projektu planowana jest także budowa kładki rowerowej nad rzeką Bogdanką, która dodatkowo zwiększy wygodę i bezpieczeństwo cyklistów.

Budowa tej drogi rowerowej to część szerszej strategii realizowanej w ramach Programu Rowerowego Miasta Poznania. Trasa między przystankiem Słowiańska a parkiem im. Adama Wodziczki stanowi fragment głównej arterii rowerowej łączącej Piątkowo, centrum oraz Grunwald. W przyszłości planowane jest przedłużenie ścieżki rowerowej wzdłuż całej trasy PST, od os. Sobieskiego do mostu Teatralnego.

Nowa trasa rowerowa to nie tylko udogodnienie dla rowerzystów, ale również element wspierający zrównoważony rozwój miasta. Inwestycja ma na celu promowanie ekologicznych środków transportu oraz poprawę dostępności terenów zielonych dla mieszkańców Poznania. Balustrady i dodatkowe wzmocnienia skarpy nasypu PST zapewnią bezpieczeństwo użytkowników nowej trasy.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.