Nowy parking i infrastruktura przy ulicach Górczyńskiej i Jarochowskiego

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił podpisanie umowy na budowę nowego parkingu w strategicznej lokalizacji przy skrzyżowaniu ulic Górczyńskiej i Jarochowskiego. Inwestycja, której celem jest uporządkowanie obecnego terenu, przekształci istniejące klepisko w funkcjonalną przestrzeń parkingową.

 

Nowy parking będzie oferował 34 miejsca postojowe, w tym dwa specjalnie przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Nawierzchnia zostanie wykonana z przepuszczalnej kostki brukowej, co zapewni odpowiednie odwodnienie i estetyczny wygląd. Wjazd na parking będzie zlokalizowany od ulicy Jarochowskiego, co usprawni ruch i dostępność.

Integralnym elementem projektu jest budowa nowych, szerokich chodników. Chodniki będą prowadziły od ulic Jarochowskiego i Górczyńskiej w kierunku ulicy Kosynierskiej, zapewniając wygodne dojście do pobliskich zabudowań. Dla bezpieczeństwa pieszych, zwłaszcza osób z dysfunkcjami wzroku, przy przejściu przez ulicę Górczyńską zostaną zamontowane specjalne maty fakturowe.

Projekt przewiduje także rozbudowę infrastruktury technicznej, w tym budowę nowego kanału technologicznego oraz instalację nowoczesnego oświetlenia. Wykonawca zobowiązał się do zakończenia wszystkich prac budowlanych w ciągu 90 dni.

Po zakończeniu prac budowlanych teren zostanie zazieleniony. Na placu zostaną posadzone cztery platany, 321 krzewów ligustra pospolitego oraz sto sztuk róż gebruder grim, co znacząco poprawi estetykę i ekologiczny charakter okolicy.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie prawie 800 tysięcy złotych. Znaczną część tej kwoty, bo aż 210 tysięcy złotych, przekazała Rada Osiedla Górczyn.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.