W wakacje warto zostać w mieście. Rusza Festiwal Czas Letni

Lato to okres, w którym wiele osób chce wyjechać z miasta, zwłaszcza kiedy doskwiera upał. Organizatorzy Festiwalu Czas Letni próbują przekonać poznaniaków, że warto jednak zostać i skorzystać z ich wyjątkowo atrakcyjnej oferty. Start już w środę 10 lipca. Całość potrwa 5 dni, do końca tygodnia.

 

O przebiegu wydarzenia opowiedział w programie „Hej Poznań” Przemysław Murawski z działu promocji Festiwalu Czas Letni:

– Przez te 5 dni każdy tak naprawdę będzie mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie albo może wyjść ze swojej strefy komfortu, bo program jest bardzo różnorodny. Mamy w nim koncerty, pokazy filmowe, warsztaty, spacery. Lokalizacje są różne, prawie wszystko odbywa się w plenerach, więc też chcemy skorzystać jak najmocniej z pogody.

W środę, 10 lipca, o 19:00 na Nocnym Targu Towarzyskim koncert otwarcia da kwartet jazzowy Błoto. Po nim rozpocznie się ogólnopolski konkurs teledysków Klip Bait z szerokim przekrojem stylistycznym i gatunkowym. Koncerty odbędą się także ostatniego dnia festiwalu, w niedzielę 14 lipca, tym razem w rytmach ambientowych. W amfiteatrze w Parku Stare Koryto Warty o 17:00 zagrają Etnobotanika, a także zespół Distinct Memories z Berlina (tu wstęp wolny).

Najwięcej będzie jednak wydarzeń filmowych. Ze względu na to, że organizatorem Festiwalu Czas Letni jest Fundacja Ad Arte, która od 15 lat odpowiada za jeden z największych przeglądów filmów krótkometrażowych na świecie – Short Waves Festival, to będzie można dostrzec na nim kilka podobnych elementów. Zobaczymy m.in. znaną z Short Waves sekcję Long Short Story, łączącą filmy krótkometrażowe z pełnymi metrażami. W tym roku jej motywem przewodnim jest dialog polsko-ukraiński, a jednym z prezentowanych filmów będzie „Chleb i sól” – tytuł wyróżniony trzema Złotymi Lwami.

Kolejnymi sekcjami będą Urban View, czyli przegląd międzynarodowych filmów poświęconych miastu, urbanistyce i miejskiej architekturze, oraz MOVES – dedykowana filmom związanych z tańcem i ruchem.

Większość atrakcji w ramach festiwalu jest darmowych, jednak aby z niektórych z nich móc skorzystać, trzeba się uprzednio zapisać – przede wszystkim na warsztaty. Organizatorzy wyszli naprzeciw oczekiwaniom uczestników po ubiegłorocznej, pierwszej edycji i w tym roku jest ich więcej. Można nauczyć się m.in. robienia kadzideł. Są również warsztaty mody vintage oraz jogi.

O harmonogramie zajęć i innych szczegółach można przeczytać na mediach społecznościowych oraz stronie internetowej festiwalu. 

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.