Co robić w niedzielę w poznaniu ?

Przepis na sąsiada “Przepis na sąsiada” to okazja do świętowania relacji międzyludzkich przy lokalnym stole.  To także szansa, by poznać swoich sąsiadów, podzielić się jedzeniem, porozmawiać i cieszyć się chwilą. Każdy może przynieść swój ulubiony przepis lub popisowe danie. Otwarty Ogród Nadolnik, ul. Mariacka 15 Godz. 12:30 Wstęp wolny  Więcej informacji na Facebooku Lato z […]

Przepis na sąsiada

“Przepis na sąsiada” to okazja do świętowania relacji międzyludzkich przy lokalnym stole.  To także szansa, by poznać swoich sąsiadów, podzielić się jedzeniem, porozmawiać i cieszyć się chwilą. Każdy może przynieść swój ulubiony przepis lub popisowe danie.

Otwarty Ogród Nadolnik, ul. Mariacka 15

Godz. 12:30

Wstęp wolny 

Więcej informacji na Facebooku

Lato z Teatrem Animacji

To będzie wyjątkowe, 200. przedstawienie spektaklu Maliny Prześlugi “Misja Poznań – gdzie są koziołki?” (reż. Marek A. Cyris). Jego bohaterowie, Dora Dynks i Waldemar Wihajster naprawdę będą potrzebować pomocy młodych widzów – jeśli koziołki nie zjawią się na ratuszowej wieży na czas, wydarzy się katastrofa. Przedstawienie dla dzieci od 4 lat.

Stary Rynek

Godz. 12:15

Wstęp wolny 

Więcej informacji na stronie teatru

Przechadzki po mieście

Koło Przewodników PTTK im. Marcelego Mottego przy Oddziale Poznańskim zaprasza na kolejną, XXXII edycję kultowych “Przechadzek po mieście”. W niedzielę czas na spacer po Franowie i Kobylepolu. Będzie można poznać historię pałacu Mycielskich, dowiedzieć się, kiedy Franowo zostało włączone do Poznania i gdzie produkowane jest piwo. Wycieczka odbywa się niezależnie od pogody. Pokaż mniej

Pętla Tramwajowa Franowo

Godz. 11:00

Wstęp wolny 

Więcej informacji na Facebooku

Potańcówka na wsi Winiary

To doskonała okazja, by potańczyć przy dźwiękach ludowej muzyki. Zagra Noiseband – Rodzinna Kapela Hałasów, czyli kwartet w składzie: Jacek Hałas (śpiew, akordeon, lira korbowa, drumla, taniec), Alicja Choromańska-Hałas (baraban, gordon), Jonasz Hałas (trąbka), Jakub Hałas (akordeon guzikowy). Artyści od lat zajmują się badaniem najciekawszych i najbardziej archaicznych form tańca, muzyki i rzemiosła. Tańce poprowadzą Aleksandra i Rafał Zabel.

Winiarskie Centrum Sportu i Rekreacji w Poznaniu, ul. Winiarska 50

Godz. 17:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na Facebooku

Emmet Cohen w Blue Note

Emmet Cohen to wszechstronny amerykański pianista jazzowy i kompozytor. Jest zwycięzcą American Pianists Awards 2019, był też finalistą Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Theloniousa Monka w 2011 roku. Podczas kwarantanny stworzył serię “Live From Emmet’s Place” – cotygodniową transmisję na żywo, która uzyskała miliony wyświetleń na całym świecie.

Blue Note, ul. Kościuszki 79

Godz. 19:00

Bilety: od 125 zł

Więcej informacji na stronie klubu

Lunaria – koncert

Lunaria to zespół grający muzykę nawiązującą do tradycji naszych przodków. Grupa czerpie swój repertuar czerpiemy z zapisków babć, korzysta z melodii zasłyszanych na polskich wsiach od weselnych muzykantów oraz zaczerpniętych z archiwów. Podczas koncertu będzie można usłyszeć tradycyjną muzykę ze wschodniej Wielkopolski i Ziemi Sieradzkiej, z Radomszczyzny i Kujaw.

Amfiteatr Bramy Poznania, ul. Gdańska 2

Godz. 18:00

Wstęp wolny 

Więcej informacji na stronie Bramy Poznania

Spacer trasą cesarską

PoKoziołki to otwarte spacery po historycznym centrum miasta. W niedzielę będzie można przejść się z przewodnikami od  Starego Miasta do Dzielnicy Zamkowej. Spacery odbywają się w konwencji free walking tours: zapisy nie są wymagane, oprowadzanie odbywa się niezależnie od pogody i liczby uczestników, a na zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Zbiórka przed Ratuszem

Godz. 12:05

Wstęp wolny

Więcej informacji na Facebooku

Rzeka żywa – warsztaty

Co koronacja Bolesława Chrobrego miała wspólnego z jednym z największych wylewów Warty? Czym są “wianki” i dlaczego w Poznaniu świętowano Dni Morza? Czy dym może być leczniczy i z jakich roślin można stworzyć swoją mieszankę do okadzania? Tego wszystkiego dowiedzą się uczestnicy niedzielnych warsztatów z Bramą Poznania. Uwaga: na część z nich obowiązują zapisy (tel. 61 647 76 34)

Brama Poznania, ul. Gdańska 2

Godz. 11:00 (“Płyń przez dym”). 14:00 (“Na tropie Wandy…”), 16.00 (“Radykalne oblicze Warty) 

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie Bramy Poznania

Swingująca Starówka

Na Starym Rynku zagra Happy Jazz Band. W skład zespołu wchodzi 13 utalentowanych muzyków, czerpiących inspirację z utworów Louisa Armstronga, Franka Sinatry czy Andrzeja Zauchy.

Stary Rynek w przestrzeni portykalnej “Odwachu”

Godz. 14:00

Wstęp wolny 

Więcej informacji na stronie Estrady Poznańskiej

Gry plenerowe na Ratajach

Fińskie kręgle, kubb, rzuty obręczami – to tylko niektóre gry, w których będzie można sprawdzić swoje umiejętności podczas spotkania w parku Rataje. Gry plenerowe na Ratajach to bezpłatne zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 4-15 lat. Uwaga: dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów.

Park Rataje (na trawniku przy Skansenie Średzkiej Kolei Powiatowej)

Godz. 16:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na Facebooku

Folkowe Jam Session

Muzyczno-taneczne jam session będzie świetną okazją, by bliżej poznać artystów występujących podczas XVII Festiwalu Sztuki Ludowej. Zagrają m.in. Belize National Dance Company, meksykańska Smacht Academy, Dance Division at Tsoying Senior High School (Tajwan), Khwapkimi Art Institution (Nepal), Kairat Kyrgyz Creative Center (Kirgistan), TSU-Flying Georgians (Gruzja) i  Ballet Saly Velingara (Senegal).

KontenerART, ul. Ewangelicka 1

Godz. 19:00

Wstęp wolny 

Więcej informacji na Facebooku

Koncert Chóru Oh My Choir

Chór Oh My Choir zagra przed Ratuszem w ramach projektu Kulturalny Stary Rynek. Dla poznaniaków i poznanianek zaśpiewają entuzjaści muzyki oraz śpiewu, będący w różnym wieku i wykonujący najróżniejsze zawody. Chór prowadzi Paweł Kozicz, półfinalista ubiegłorocznego konkursu Voice of Poland.

Stary Rynek (przed Ratuszem)

Godz. 19:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie Estrady Poznańskiej