Podczas spaceru, użytkownicy aplikacji odwiedzą takie miejsca jak zajezdnia przy ul. Gajowej, Muzeum Kazimiery Iłłakowiczówny, Stare Zoo, czy rynek Jeżycki. Nie zabraknie także mniej oczywistych lokalizacji, jak zaułek przy ul. Dąbrowskiego czy “porzucony balkon”, które ożywają za sprawą bogatych w dźwiękowe efekty i narrację mini-słuchowisk.
„Opowiadane przez nas historie, ujęte w minisłuchowiska, wyrastają z Jeżyc. Wybraliśmy zdarzenia historyczne, obiekty, budynki, elementy tworzące tożsamość tej dzielnicy i poddaliśmy się inspiracji” – mówi Kuba Kapral, pisarz, dramaturg i jeden z reżyserów projektu
Dźwiękowe opowieści to nie tylko narracje, ale pełne emocji i detali słuchowiska, które przybliżają historię dzielnicy w sposób, jakiego jeszcze nie było.
Głosu bohaterom tych opowieści użyczyli znani poznańscy aktorzy, w tym Michał Kocurek, który wcielił się w rolę przewodnika-narratora. W projekcie wzięli również udział inni aktorzy, m.in. Edyta Łukaszewska, Michał Grudziński i Jakub Papuga. Za wyjątkową oprawę muzyczną odpowiadają kompozytorzy i artyści dźwięku: Rafał Zapała, Hubert Wińczyk oraz mooryc, którzy wspólnie stworzyli niepowtarzalną atmosferę każdego z nagrań.
Aby wziąć udział w dźwiękowej podróży, wystarczy odwiedzić Dom Tramwajarza na Jeżycach, gdzie znajduje się punkt startowy z QR kodem umożliwiającym pobranie aplikacji. Spacer trwa około 70 minut, a trasa obejmuje najciekawsze zakątki dzielnicy.
Dla tych, którzy wolą odkrywać inne części miasta, dostępna jest także wersja aplikacji obejmująca ścisłe centrum Poznania. Spacer po centrum prowadzi przez 16 punktów, gdzie słuchacze mogą odkrywać historie związane z takimi miejscami jak pomnik Adama Mickiewicza, Collegium Maius czy Okrąglak.
Projekt Łapp Poznań został zainicjowany przez Fundację Fonorama i dofinansowany z budżetu Miasta Poznania. Aplikacja dostępna jest do końca roku, oferując mieszkańcom i turystom wyjątkową okazję do odkrywania historii Poznania poprzez dźwięk i narrację.