Podczas rozmowy w „Hej Poznań” prowadzący i jego gość zwrócili uwagę na lokalizację inwestycji. Cavallia powstaje w miejscu o bogatej historii, w sąsiedztwie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tereny te, przez dziesięciolecia niewykorzystane, dzięki inwestycji odzyskają swój dawny blask.
„Przez wiele lat to miejsce było jedynie parkingiem, teraz staje się przestrzenią do życia i spotkań” – podkreślała Agnieszka Jaworska.
Projekt jest wynikiem współpracy dwóch belgijskich firm deweloperskich – Revive Poland i BPI Real Estate Poland, które wniosły do Poznania europejski standard urbanistyki.
Podczas wywiadu dyrektor marketingu Revive Poland przedstawiła skalę inwestycji. Cavallia to 850 mieszkań, z których pierwsze 269 zostanie oddanych do użytku już w czwartym kwartale 2025 roku. Jednak, jak zaznaczyła Jaworska, nie chodzi tu tylko o budowanie mieszkań, ale o stworzenie nowej, tętniącej życiem dzielnicy.
„Chcemy, by wszystko, czego mieszkańcy potrzebują na co dzień, było dosłownie na wyciągnięcie ręki” – mówiła Jaworska.
Dlatego w ramach inwestycji znajdą się nie tylko nowoczesne apartamenty, ale także restauracje, kawiarnie, piekarnie i inne usługi. Przestrzeń zaprojektowano tak, by odpowiadała potrzebom współczesnych mieszkańców, umożliwiając im zarówno relaks, jak i aktywne życie zawodowe i społeczne.
Rozmowa dotyczyła także różnic w podejściu do standardów mieszkań w Polsce i Belgii. Jak zauważył Piotr Szulc, w Polsce najczęściej oferuje się tzw. stan deweloperski, czyli mieszkania z gołymi ścianami, wymagające dodatkowych inwestycji w wykończenie.
Cavallia proponuje oprócz stanu deweloperskiego opcje „wykończenia pod klucz”, inspirowaną rozwiązaniami belgijskimi.
„Mamy współpracę z firmą Lafrentz Home, która zajmuje się kompleksowym wykończeniem wnętrz pod klucz” – wyjaśniła Jaworska.
Klienci mogą wybrać nie tylko materiały i kolory, ale także kompletne umeblowanie, co pozwala im wprowadzić się do gotowego mieszkania bez dodatkowego stresu.
„Dzięki temu nasi mieszkańcy unikają problemów z szukaniem fachowców, opóźnieniami czy niespodziewanymi kosztami” – dodała Jaworska.
Cavallia wyróżnia się także podejściem do budowania wspólnoty mieszkańców. Podczas wywiadu Agnieszka Jaworska opowiedziała o belgijskim modelu zarządzania nieruchomościami, w którym deweloperzy nie tylko sprzedają mieszkania, ale także dbają o integrację mieszkańców.
Jednym z pomysłów jest wprowadzenie „community managera”, który pomoże nowym mieszkańcom zaadaptować się w nowej przestrzeni.
„To osoba, która pomoże odnaleźć się w osiedlu, doradzi, gdzie znaleźć najważniejsze usługi, a także zorganizuje wydarzenia integracyjne” – tłumaczyła Jaworska.
Dodatkowo, mieszkańcy będą mieli dostęp do „CAVA_room”, czyli przestrzeni wspólnej, w której będzie można spotkać sąsiadów, popracować czy napić się kawy. To nowoczesne podejście do mieszkalnictwa, które sprzyja budowaniu sąsiedzkich relacji.
Ciekawym elementem inwestycji jest także program rekomendacji, o którym również była mowa w programie. Każdy, kto stanie się klientem Cavallii i poleci ją znajomemu, który kupi mieszkanie, otrzyma 5 tysięcy złotych za każde polecenie zakończone sprzedażą mieszkania.
„Chcemy, by mieszkańcy dzielili się dobrą energią i zapraszali do wspólnego życia w nowej przestrzeni swoich przyjaciół czy rodzinę” – podkreśliła Jaworska.
Inwestycja Cavallia nie tylko odmieni krajobraz Poznania, ale także przywróci na mapę miasta historyczną ulicę. W rozmowie z Piotrem Szulcem, Agnieszka Jaworska wspomniała, że we współpracy z Stowarzyszeniem Piętnastacy, udało się przywrócić nazwę „Kawaleryjska”, która istniała na mapie Poznania ponad 100 lat temu.
„To dla nas wielki zaszczyt, że możemy przywrócić tradycję w nowoczesnej formie” – powiedziała Jaworska.
Zbliżające się oddanie pierwszego etapu inwestycji, zaplanowane na koniec 2025 roku, to ważny moment nie tylko dla nowych mieszkańców, ale także dla całego Poznania. Cavallia to miejsce, które łączy nowoczesność, historię i komfort życia w mieście, oferując coś więcej niż zwykłe mieszkania.
Dzięki nowoczesnemu podejściu do zarządzania przestrzenią, wykończeniu pod klucz oraz integracji mieszkańców, Cavallia wyznacza nowy standard urbanistyki w Polsce.
„Już teraz nie możemy sobie wyobrazić Poznania bez Starego Browaru – za kilka lat tak samo będzie z Cavallią” – podsumowała rozmowę Agnieszka Jaworska.
Pierwsze mieszkania już wkrótce będą gotowe do odbioru, a przyszli mieszkańcy już teraz mogą zapisać się na wyjątkowy styl życia, jaki oferuje Cavallia.
