Brutalny napad i kradzież auta w Obornikach. Siedem osób zatrzymanych kilka godzin po zdarzeniu

Policjanci z Obornik zatrzymali siedem osób podejrzanych o udział w brutalnym rozboju, do którego doszło wieczorem 17 lutego na terenie miasta. Napastnicy mieli wcześniej zaplanować atak, a jego ofiarą padł kierowca, którego pobito i pozbawiono samochodu wartego ponad 40 tysięcy złotych.

Jeszcze tego samego dnia do Komendy Powiatowej Policji w Obornikach zgłosił się mężczyzna z widocznymi obrażeniami. Poinformował funkcjonariuszy, że został napadnięty przez grupę osób. Z relacji wynikało, że napastnicy zaatakowali go, gdy znajdował się przy swoim aucie.

Sprawcy działali wspólnie — bili go pięściami po głowie i twarzy oraz kopali po całym ciele. Następnie zmusili pokrzywdzonego do opuszczenia pojazdu i odjechali jego samochodem.

Policjanci natychmiast rozpoczęli działania operacyjne. Zebrane informacje pozwoliły szybko ustalić osoby podejrzane o udział w przestępstwie. Jak ustalono, w zdarzeniu brało udział siedem osób, w tym kobiety, a sam napad miał być wcześniej zaplanowany.

W ciągu kilku godzin funkcjonariusze zatrzymali wszystkich podejrzanych. Skradziony samochód udało się odzyskać.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty rozboju. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o zastosowaniu wobec nich tymczasowego aresztu na trzy miesiące.

Za rozbój grozi kara od 2 do 15 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie podejrzanych zdecyduje sąd.