#NaFalach wraca nad poznańskie jeziora. Letnie bezpłatne koncerty z gwiazdami

Letnie wieczory nad wodą w Poznaniu ponownie wypełni muzyka na żywo. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zapowiadają kolejną edycję cyklu #NaFalach – plenerowych koncertów, które od kilku lat przyciągają tłumy mieszkańców i turystów.

W tegorocznym programie znalazło się pięć wydarzeń, które odbędą się w malowniczych lokalizacjach nad Jeziorem Strzeszyńskim oraz nad Maltą. Wszystkie koncerty rozpoczną się o godzinie 20:00, a udział w nich, jak co roku, będzie bezpłatny.

Cykl otworzy 31 lipca występ Oskara Cymsa, jednego z najpopularniejszych młodych artystów sceny pop. Dzień później, 1 sierpnia, na scenie pojawi się Mery Spolsky, znana z charakterystycznego stylu i łączenia popu z elektroniką.

Kolejne koncerty zaplanowano na drugą połowę sierpnia. 21 sierpnia publiczność zobaczy dwa występy – Roxie Węgiel oraz Livka. Dzień później, 22 sierpnia, scenę przejmą przedstawiciele młodej sceny rapowej: Po Prostu Kajtek, Boron oraz Zippy Ogar, którzy tym razem zaprezentują się w indywidualnych setach.

Finał wydarzenia odbędzie się 25 sierpnia na Polanie Harcerza nad Maltą. Tego dnia, w ramach otwarcia mistrzostw świata w kajakarstwie, wystąpi Dawid Kwiatkowski – artysta dobrze znany poznańskiej publiczności, który już wcześniej przyciągał nad jezioro liczne grono fanów.

Cykl #NaFalach organizowany jest od 2018 roku i na stałe wpisał się w letni kalendarz wydarzeń w mieście. Koncerty odbywają się w otwartej przestrzeni, co sprzyja swobodnej atmosferze i łączy muzykę z rekreacją nad wodą. W poprzednich edycjach na scenie pojawiali się artyści reprezentujący różne gatunki – od popu po rock i alternatywę.