Poznań kontynuuje inwestowanie w rozwój sportu dzieci i młodzieży. W Urzędzie Miasta podpisano umowy z klubami, które w 2026 roku będą prowadzić Młodzieżowe Centra Sportu. Program obejmie ponad sto ośrodków szkoleniowych działających w różnych dyscyplinach.
kluby-sportowe
Najlepsze kluby sportowe w Poznaniu zostały wyróżnione za swoje osiągnięcia w szkoleniu młodych sportowców. W rankingu Systemu Sportu Młodzieżowego za 2024 rok stolica Wielkopolski ponownie uplasowała się na drugim miejscu w kraju, potwierdzając swoją silną pozycję w szkoleniu utalentowanych zawodników.
W Urzędzie Marszałkowskim podsumowano kończący się rok pod względem sportowym. Podczas spotkania zostały wręczone nagrody dla zawodników, trenerów i działaczy sportowych oraz stypendia olimpijskie dla dwóch kolejnych zawodników.
W piątek podpisano wieloletnie umowy między Samorządem Województwa Wielkopolskiego a najważniejszymi partnerami sportowymi województwa na realizację zadań związanych ze sportem powszechnym i wyczynowym oraz sportu dla osób z niepełnosprawnościami. Łącznie na ten cel zostaną przeznaczone ponad 33 miliony złotych.
Do maja, można składać wnioski o dofinansowanie dla małych i średnich klubów sportowych, w ramach tegorocznej edycji Rządowego Programu KLUB. Skorzystać mogą z niego m.in. wielkopolskie drużyny.
Z sukcesem zakończyły rywalizacje Mistrzostw Wielkopolski w Piłce Siatkowej Młodzików, drużyny Enea Energetyk Poznań. Zawodniczki zostały najlepszą ekipą województwa, natomiast ich koledzy, zdobyli brązowy medal.
Miasto podpisało umowy z klubami, które wpisują się w miejskie działania mające na celu upowszechnianie kultury fizycznej, poprzez udział w rozgrywkach ligowych. Zespoły otrzymają łącznie ponad 4 miliony złotych dofinansowania.













.png)




