Policjanci z poznańskiego Grunwaldu zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o brutalny rozbój na terenie pętli autobusowo-tramwajowej przy ulicy Zgoda. Według ustaleń śledczych napastnik wcześniej groził także nastolatkowi podcięciem gardła. Ostatecznie jego ofiarą padł 63-letni mężczyzna, który z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.
kradziez-rozbojnicza
W ciągu zaledwie kilku dni policjanci z Komisariatu Poznań – Nowe Miasto przeprowadzili dwie interwencje wobec sprawców przestępstw o charakterze rozbójniczym. Choć zdarzenia nie były ze sobą powiązane, łączy je jedno – szybkie doprowadzenie podejrzanych przed wymiar sprawiedliwości.
Policjanci z Komisariatu Policji Poznań–Północ zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój na nastolatku. Do zdarzenia doszło na osiedlu Przyjaźni. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy sprawca został namierzony i zatrzymany jeszcze tego samego dnia. Decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie śledczym.
Policjanci z Komisariatu Poznań–Jeżyce zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą w jednym ze sklepów przy ul. Kościelnej. Dzięki sprawnej pracy kryminalnych został zatrzymany już następnego dnia. Okazało się, że miał na koncie więcej przewinień.
Policjanci z Szamotuł zatrzymali 24-letniego obywatela Gruzji podejrzanego o kradzież rozbójniczą w jednym z lokalnych marketów. Jak ustalono, mężczyzna nie tylko próbował wynieść ze sklepu artykuły spożywcze bez płacenia, ale także użył przemocy wobec ochroniarza, a później znieważył i zaatakował funkcjonariuszy podczas próby zatrzymania.
Sąd Rejonowy w Chodzieży zdecydował o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu wobec 49-letniego mieszkańca miasta, który w ostatnich dniach dopuścił się serii poważnych przestępstw, działając w warunkach recydywy. Mężczyzna odpowie przed sądem m.in. za kradzież rozbójniczą, groźby karalne oraz naruszenie nietykalności cielesnej.
Policja zatrzymała dwóch młodych mężczyzn, którzy podejrzani są o dokonanie kradzieży rozbójniczej na jednej ze stacji benzynowych na obrzeżach Gniezna. Mężczyźni ukradli towar, a następnie pobili pracownika stacji, który próbował ich zatrzymać.
Policja zatrzymała mężczyznę, który dopuścił się rozboju na dwunastolatce. Okazało się, że sprawca zaledwie dwa miesiące wcześniej opuścił zakład karny.
Policjanci z poznańskiej Wildy prowadzący sprawę kradzieży rozbójniczej poszukują świadków rozboju, do którego doszło pod koniec lutego tego roku na pętli autobusowej Dębiec.
Policjanci z Komisariatu Poznań Nowe Miasto poszukują mężczyzny, który podejrzewany jest o dokonanie kradzieży rozbójniczej.













