Mieszkańcy niewielkich miejscowości często spodziewają się spokojnego ruchu i bezpiecznych dróg. Tym większe zdziwienie mogła wywołać prędkość, z jaką przez Zakrzewo przejeżdżało audi prowadzone przez 26-letniego mieszkańca gminy Miejska Górka. Licznik policyjnego radaru pokazał wartość, która bardziej pasuje do drogi ekspresowej niż obszaru zabudowanego.
przekroczenie-prędkości
Ponad dwa razy szybciej, niż pozwalają przepisy. Tak jechał 29-letni kierowca Mercedesa zatrzymany przez policjantów drogówki z Jarocina podczas kontroli na terenie gminy Żerków. Chwila brawury kosztowała go nie tylko wysoki mandat, ale również utratę prawa jazdy.
Miał zwolnić do 70 km/h, tymczasem pędził niemal dwa i pół razy szybciej. Policjanci z grupy SPEED zatrzymali na drodze wojewódzkiej nr 434 kierowcę Volkswagena, który w rejonie ronda i skrzyżowania rozpędził auto do 169 km/h. Niebezpieczna jazda zakończyła się wysokim mandatem i utratą prawa jazdy.
Rutynowa kontrola prędkości w Płaczkowie przerodziła się w sprawę karną. Policjanci z gostyńskiej drogówki zatrzymali 55-letniego kierowcę volkswagena, który nie tylko znacznie przekroczył dozwoloną prędkość, ale szybko ustalono, że w ogóle nie powinien siadać za kierownicą.
Z prędkością ponad dwukrotnie wyższą, niż dozwolona, jechał kierowca z powiatu poznańskiego, zatrzymany przez policję w Koszutach na DK11. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, mężczyzna stracił prawo jazdy.
Niebezpieczna brawura na drodze krajowej nr 12 zakończyła się utratą prawa jazdy i wysokimi mandatami. Policjanci z gostyńskiej grupy SPEED zatrzymali dwóch kierowców, którzy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość na obwodnicach Borku Wielkopolskiego i Gostynia.
Ponad 150 kilometrów na godzinę na drogach, gdzie obowiązywały znacznie niższe limity prędkości. Tak zakończył się weekend dla trzech kierowców zatrzymanych przez policjantów z gostyńskiej grupy SPEED. Funkcjonariusze nie mieli wątpliwości - wszyscy rażąco złamali przepisy i stracili prawa jazdy na trzy miesiące.
Niebezpieczna jazda ulicami Środy Wielkopolskiej zakończyła się policyjną kontrolą i poważnymi konsekwencjami dla 26-letniego kierowcy. Mężczyzna nie tylko znacznie przekroczył dozwoloną prędkość, ale także wyprzedzał w miejscu niedozwolonym i prowadził samochód pod wpływem alkoholu.
Rutynowa kontrola drogowa na terenie powiatu gostyńskiego zakończyła się dla 70-letniego kierowcy znacznie poważniejszymi konsekwencjami, niż początkowo mogło się wydawać. Mężczyzna nie tylko znacznie przekroczył dozwoloną prędkość, ale również próbował przekupić policjantów.
Kolejny przypadek skrajnie nieodpowiedzialnej jazdy odnotowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. Tym razem w ręce mundurowych z grupy SPEED wpadł 19-letni kierowca, który w obszarze zabudowanym znacząco przekroczył dozwoloną prędkość.
















.png)


